Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Hasaggymeg #273835 üzenetére

    Most nincs lánc a bringán. Pucoltam a hátsó kazettát, és ahogy forgattam visszafelé, két "klikk" között lehetett érezni egy nagyon pici ellenállást, meg halk hangja volt. De konkrétan a racsninak, nem a keréknek, mivel az végig a földön volt. Mintha homok lenne benne, vagy hasonló, de mondom, egyáltalán nem vészes, és eddig észre sem vettem. Ha megpörgetem a kereket, nem hallani semmit.

    Azóta megnéztem pár videót, szóval most már értem a működési elvét. Persze szerszámaim nincsenek hozzá, de nem tűnik egy hatalmas mutatványnak, mondjuk elsőre nem valószínű, hogy nekiállnék egyedül. Ha jól gondolom a videók alapján, akkor a csapágygolyókat meg a kónuszos anyákat érdemes cserélni, majd újrazsírozva összerakni az egészet.

    Vicces, hogy ez az Acera FH-M3050 agy kompletten kőkemény 18€ (az első meg 11€). Na persze akkor fűzethetném bele egy új kerékbe, csak hát ha ennyibe kerül maga az agy, akkor gyakorlatilag a teljes generál megvalósítható ennyiből, alkatrészként felhasználva abból mindent. Oké, kell még a kónusz leszedő kulcs, meg gondolom van valami szerszám a kazetta leszedéshez is.

    Az a kérdés, hogy vajon érdemes ezzel foglalkozni? Nem tudom, hogyan döglik meg az agy, mármint szétesik, vagy egyszerűen idővel már elviselhetetlen hangja lesz, de egyelőre nem érzek problémát, és "feleslegesen" nem költenék időt és pénzt rá, főleg, hogy ha kinyiffan, akkor sem igazán kerülhet többe az egész. Csak az a kérdésem, hogy mit kell éreznem vagy hallanom, ha már gond van, és mire számítsak akkor (szétesik az agy és zakózok egyet, vagy pl. egyre hangosabb lesz).

    #273834 Dark Archon: egyrészt fogalmam sincs, hogy milyen kerék és agy a "jó" nekem, meg ha már annak a projektnek nekiállok, akkor érdemes lenne váltót is cserélnem, hiszen tök jó áron mennek most az alkatrészek, meg akkor már féket, és akkor ~500€-val később még mindig lesz egy alsó-középkategóriás városi bringám. Miközben amúgy lépnék feljebb országútira, ami után ez a bringa ilyen városi rohangálós lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #273835 üzenetére

    Bár száraz lenne, de már nagyon felázott a talaj.

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Új hozzászólás Aktív témák