Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz jjeahh #264393 üzenetére

    Én továbbra is azt gondolom egy piaci rés kitöltésére irányuló ravasz üzleti fogás ez az M5 alu és iWeld hegesztés, és nincs az az ember aki érezné milyen összetételű alumíniumot hajt éppen. Ugyanakkor és annak ellenére, hogy biztos az új, többszörösen húzott (vagyis több különböző falvastagságú) csövekből, faxa geometriával elkészült vázaik már sokkal jobbak mint a korábbi nehéz és merev elődjeik, egy fontos tulajdonságban mindig is alulmaradnak a karbon mögött, éspedig abban, hogy míg az Al egy homogén izotróp anyag (mindenhol és minden irányba ugyanolyanok a tulajdonságai) a másikat úgy rakják össze rétegenként és olyan szál irányba amilyenbe akarják, így változtatva rugalmasságát, vagy éppen keménységét, merevségét ahogy azt a használat közben a vázon jelentkező különböző terhelés megkívánja. Legalábbis ezt olvastam és érzem logikusnak...és mondom ezt úgy, hogy kicsin múlott nem éppen Chiselt hajtok most, és amely meg a mostani közötti különbséget sem én lettem volna aki igazán érzi, kihasználja, stb. :) Persze sok egyeben múlik mitől is jó egy váz, így simán lehet, hogy a Chisel oda vissza veri a xar kínai nevenincs karbonokat.

    #264401
    jjeahh...én biztos írnék nekik!😒

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • ZolkoW

    őstag

    válasz jjeahh #264393 üzenetére

    Egyetértek, meg van azért az alunak is előnye, pl. 20 év alatt sem pudvásodik™ meg a műgyanta a szálai között, ha letámasztva áll a garázsban. Nem válnak el a fémbetétek a szövettől, stb..
    És én is úgy érzem, simán egy kalap alá veszi a legtöbb ember az alapanyagokat, persze ez valahol érthető, mert olyan tulajdonságokról beszélünk, amiket nem könnyű mérni, nem úgy, mint a súlyt pl...

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

  • Friczy

    senior tag

    válasz jjeahh #264393 üzenetére

    Értem én, olvastál sok mindent, ez alapján kialakult egy véleményed, és ezt rám szeretnéd erőltetni, minden gyakorlati tapasztalat ellenére, emiatt elmagyarázod, hogy a gyakorlati tapasztalatom - több tízezer megtett kilométer - szart se ér a te elolvasott dolgaidhoz képest.

    Egy dologban egyetértünk: abba kell hagyni.

Új hozzászólás Aktív témák