Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    válasz andrisbandi #261091 üzenetére

    Üdv! olcsó kerékpárváz ápolás mosás után; LIDL pumpa

    Egy gyakorlatias kerékpáros (láthatóan mindent a legolcsóbban de hatékonyan próbál megoldani) videójában láttam, hogy a mosás és a víz letörlése után autó karosszéria ápolót használt a vázra. Angolul beszélt, pontosan nem értettem.
    Vajon igaza van? Végül is a karosszéria és a kerékpár váza is fém, van benne logika.

    Korábbi kommentben feljött a Spray Muc-Off Bike Protect 500 ml, ami szállítással kb. 5,200 - Ft. A videó után keresgéltem a magyar webshopokban és a karosszéria ápolók túl sokfélék, elvesztem közöttük. Konkrétan van olyan megoldás ami ugyanúgy megvédi a vázat mint mondjuk a Bike Protect de olcsóbb? Nem kell szépnek lennie tőle a váznak, csak védje meg. Mostanában elég sok az eső.

    Valaki más videójában mosás után a videós szó szerint minden résből, kifújta a vizet. Még a csavarfejekbe is belefújt. Volt kompresszora. Érdekes, hogy más, aki nagynyomásút használt a mosáshoz, erre a célra az MO-94-et használta és nem sűrített levegőt. A kompresszoros fickó meg csak a kerti slagot de minden résbe belefújt.

    Az érdekes látvány volt, hogy a mosásnál WC kefét használt pl. a kazettás váltón. Megnéztem és a nagy, a P betűs, barkácsáruházban 552-Ft a WC kefe. Egy nyeles autómosó kefe, hasonlóan hosszú nyéllel 1,199-Ft. Egy olcsó komplett kerékpártisztító kefe szett, amiben a nyeles autómosó keféhez hasonló is van, mondjuk 6 ezer, a Park Tool szettje ennek a duplája.

    LIDL pumpa
    Most 4,999-Ft. A nagy T alakú. Olvastam véleményeket. A teste műanyag. Jobb, ha fémből van a pumpa?
    A nyomásmérője pontatlan. Két szeleptípushoz is jó (Dunlop, auto). Rászorítható a szelepre. De van akinek pumpálás közben leugrik a szelepről.
    Ajánlott vagy nem ajánlott pumpa?
    Mikor a helyi kerékpárszervizben/boltban voltam hasonló műhelypumpát legolcsóbban 9 ezer Ft.-ért ajánlottak, de nem kérdeztem az fémből vagy műanyagból van, a nyomásmérője mennyire pontos.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • szimpláncsak

    tag

    válasz andrisbandi #261091 üzenetére

    Sajnos tapasztaltam én is, hogy a második nem jó, de nekem csak olyan problémám volt, hogy össze-vissza mutatta a nyomást :)

    .LnB
    Néztem én is, vannak érdekes kategóriák a pályakerékpàrban. A tandemen nem mondom, hogy nem mosolyogtam :) De a madison, meg a pontverseny nagyon tetszett :)

Új hozzászólás Aktív témák