Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #229682 üzenetére

    Legnagyobb előny, hogy fel-le húzkodhatod, ahogy fázol, vagy nem, illetve ha leveszed, kb egy papírzsepi méretére összegyűrhető. A másik opció nekem az volt, hogy hajnalban hosszú ujjas mezben megyek, hazafelé meg rövid ujjasban, de odafelé a kettő sok lett volna, hazafelé meg cipelhettem volna a hosszúujjast, márpedig hazafelé szoktam menni egy edzőkört, szóval igyekeztem minimalizálni a cókmókot.

    Amúgy futóknál gyakoribb, ahogy a kompressziós szár is, egyrészt a vérkeringés serkentése miatt, másrészt (de részben ebből adódóan) mert a végtagok sokkal jobban fáznak, mint az izomban gazdagabb, eleve túlmelegedett fontosabb részek. Biciklin ezért van az, hogy a gatyánál is fontosabb, hogy hűteni tudjon, mint melegen tartani, kivéve extrém hidegben, mert a masszív combizmok (lol, nem az enyémek) terhelés alatt iszonyatos hőt tudnak termelni. Ezért szellőznek olyan jól a profi bringás nacik.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • 6030D

    Ármester

    válasz Hasaggymeg #229682 üzenetére

    Mellény+karmelegítő: pont ebben a vénasszonyos időben, ami most van/jön, fordul elő az, hogy mondjuk elindulsz 5-6 körül a Naszály bányához vagy Nagyirtáspusztára, felfelé még napsütésben. Mire felérsz, addigra már átizzadtad a vékony ruhádat, de a nap is kezd lemenni, és jön a 10-20 perces gurulás. Na, ilyenkor lehet szépen tüdőgyuszit kapni, illetve lefagyasztani a karokat. Én sem régóta használom őket, ráadásul mellényből nem is jót vettem (ahogy kabátból sem: a szélálló amit keresel, az is pergeti a harmatos vizet, de a vízálló meg már vastag), de tényleg jó. A szélmellény és a karmelegítő is akkora összecsomagolva, mint egy zokni (vagy montis belső, ha még emlékszel rá), a kettő akár egy mezzsebben is elfér.

    Illetve a nincs értelme dolgokat ismét nem kis hazánknak fejlesztik (mellény, kar/lábmelegítő, pedelec, tárcsás outi), hanem ahol tudnak mondjuk fél óránál többet is lejtőzni. Vagy nem süt annyit a nap. ;)

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák