Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz Runner_fxr #208418 üzenetére

    De jó, hogy előkerültél!

    Igyekszem gyűjteni a személyes tapasztalatokat az utóbbi időben ebike-okkal kapcsolatban és felfüggesztés témában van egy visszatérő pont, amit nem értek:

    Ami feltűnt, hogy az általam próbált ebike-ok esetében a hátsó tag túl van csillapítva, mit mind ráülve, mind kívülről megnyomkodva szemre is látok. Egyszerűen nagyon lassúra vannak hangolva, ami menet közben nagyon kemény érzetet ad. A leghajmeresztőbb az amikor a rebound olyan erősre van állítva, hogy alig tér vissza a tag alap állapotba, de a kompresszió (főleg a lassú) is olyan erős, hogy alig akar a bringa megmozdulni.
    Valamelyiknél a tulaj tudta nélkül elkezdtem tekergetni (utána visszaállítottam neki) és rebound még a legnyitottabb állásban is olyan talán már épp elég gyors.
    A túl lassú felfüggesztés nem fogja jól követzni a felületet, a lassú rebound-al meg csak összeül a hátulja aztán nincs ideje kirugózni két ütés között.

    Hétvégén is aki srác velünk volt az új ebike-jával ő első benyomásra szintén panaszkodott, hogy nem érzi elég aktívnak a felfüggesztést, nem mozog szépen. Ja ő kínjában már minden full kinyotott. Kiróbáltam azt a gépet is. Minden beülés, amit összesen kimozog rendben van, de mégis keménynek érződik. Mondjuk őt még biztattam azzal, hogy új a gép a tömítések ahogy kicsit bekopnak fog ez még lágyulni, meg persze hideg volt.
    Viszont az én gépem a hidegben is olyan szépen mozgott mint az álom, pedig közel nem használtam ki a teljes rugóutamat.

    Most akkor én vagyok hülye, vagy a bringák tulajai (akik szerintem rosszul állítják be), vagy a szerviz aki beállítja nekik, esetleg már a gyárilag ebike tuned hátsó tagok eleve ilyen elcseszettek?

  • MPowerPH

    félisten

    válasz Runner_fxr #208418 üzenetére

    Akkor okes, gondoltam, hogy a fogazat kialakitasa okozhat ilyet 1 tanyeros rendszernel. A lanc nincsen beolajozva, csak a gyari wax az, ami meg rajta van.

    Hasaggymeg: Valto oldalrol nagyon szuper, feszes, egyenes, es szepen, roccenes mentesen valt.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák