Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ígyvanferi

    addikt

    válasz dragonfx #20507 üzenetére

    Nem minőségi a te nyelvtantudásod sem, mégis PH! kedvence vagy. Nincs igazság a Földön.

  • LógaGéza

    addikt

    válasz dragonfx #20507 üzenetére

    Ami megkülönböztet az egyik Made in China terméket a másiktól, az a minőségellenőrzés. Amíg az egyiknél nincs / épp ránéznek, hogy egyben van-e, addig a másik több teszten is átmegy, mielőtt kimegy a gyárból, és ennek bizony ára van. Lehet, hogy egyik gyártósoron napközbe (csak mondok valamit random) Gepida készül, éjszaka meg eBayes "filléres" gépek, de az utóbbit biztos nem nézi meg senki, hogy van-e valami baja, és akár még rendeltetésszerűen se lehet használni...

    "Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

  • eddie1978

    aktív tag

    válasz dragonfx #20507 üzenetére

    Kína tud gyenge minőséget és űrhajót is. Különbség csak az, hogy mit fizet meg a megrendelő.

    Itt egy történet arról miért sujkolják itt, hogy érdemes megvenni a jobb minőségű bringát. Kollégám közelebb a hatvanhoz, Mega bakony 3 kör, tavaly vett egy 80k-s bringát. Múlt héten szétnyílt neki a felni. Tudom egyedi eset is lehet, de egy jobb gépnél ilyen jellegű hibára kisebb az esélyed.

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz dragonfx #20507 üzenetére

    Ne haragudj, de ez egy baromság. A valamire való kerékpár vázakat nem Kínába, Indiába gyártják, hanem Taiwan-ba. Voltál te már Taiwan-ba? Nekem az egyik legjobb barátom Ösztöndíjjal Taiwanban is tanult, olyan szintű műszaki fejlettség van ott, hogy te azt fel sem tudod fogni.
    Minőségi gyártás folyik ott.
    A kerékpáros cégek inkább a tervezést végzik és kiadják Taiwannak a megrendeléseket a vázakra.
    Semmi gond nincs ezek gyártási minőségével, a hibákat inkább a tervező asztalon szokták elkövetni.

    A Decathlonos Rockridereket is Taiwan-on hegesztik, csak éppen a tervezése hagy némi kívánni valót maga után. Én a decathlonba dolgoztam szervizesként, ismerem azokat a kerékpárokat, röviden és tömören sz@r. Nincs merevsége a vázaknak, az, hogy hogy néz ki, egyéni ízlés dolga, szerintem gusztustalan, de ettől még másnak tetszhet. 60 ezer ft-ig azt mondom oké, annyiért elmegy, azon a szinten akár még jól is járhatsz vele, mert többnyire aluvázakat adnak, meg ezeket úgysem lehet komoly igénybevételnek kitenni, laza túrázásra, nagyon alap dolgokra jó az. Viszont felette már érdemes nagyon megfontolni, mert a több száz ezres gépeik váza is sz@r. Akkor meg már lehet venni értelmesebb gyártótól is. 400ezer ft-os xc össztelós rockriderek úgy tekeredett a váza attól ,hogy beletapostam a pedálba, hogy az hajmeresztő volt.
    Az összes össztelós váza egy vicc. 1 milliós karbon országútit villatöréssel hoztak vissza.
    Gyerekbringát és felnőtt kerékpárt 60 ezerig érdemes ott venni maximum, esetleg drágább modellt akkor ha raktár kisöprés van és féláron vagy kicsit alatta is odaadják, akkor a felszereltsége miatt talán érdemes lehet megvenni, de ezeket a dolgozók szokták elkapkodni, szóval figyelni kell rá mikor van ilyen.

    Az, hogy te a Kross-t, Bergamontot nem ismered, még egyáltalán nem jelent semmit, gondolom még rengeteg egyéb márkát sem ismersz, attól még lehetnek nagy múltú, minőségi gyártók. A Kross nem annyira nagy múltú, de jó gépeket gyártanak, remek minőségben. Százszor inkább Kross mint Rockrider.
    A Bergamont 20 éve gyárt kerékpárokat, az se tegnap kezdte. Németországba volt piacvezető is, jelenleg a Cube az, amivel minőségben kb azonos szinten van, csak nem olyan széles a modell palettája.
    A Bergamont a BMC-vel közös cég. Ezek komoly gyártók, egy Rockrider a koszos lábuk nyomába nem ér.

    Merida, KTM, Magellán mind jobbak a Rockridernél, bár a Magellán már megszűnt, Kellys-t nem tartom túlzottan jónak, bár a Rockridernél az is sokkal jobb.

    GT nincs eltűnőben, nézz már rá a honlapjukra micsoda gépeket gyártanak!

    Egyébként tudnak a Franciák jó bringát csinálni, nézd meg a Lapierre-t, azok komoly gépek, ahhoz képest Rockrider egy bazári kategória.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés