Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • itouchfan

    senior tag

    válasz Csokicsibesz #188810 üzenetére

    vSajnos a János-hegy is ilyen. Az a probléma, hogy olyan emberek kirándulnak, sétálnak az erdőben, vagy kerékpároznak (próbálnak) akár a normafánál, akár az emlegetett szentendrei bringaúton, akik eddig soha nem tették be a lábukat ilyen helyekre, max évente 1-2 ha nyaraltak balatonon vagy hasonló, és nulla kultúrával rendelkeznek ezekben a helyzetekben. Nem érti, hogy gyorsabban is haladnak nála, nem érti, hogy nem csak ők hárman használják a turistautat, hogy teljes szélességében elfoglalják, stb...

    Érdekes, hogy gyakorlott terepfutókkal, túrázókkal még soha nem volt egy afférom sem, ők figyelnek, egyből ugranak félre, én megköszönöm, intünk, megyünk tovább. Vagy ha én megyek lefelé, ő jön felfelé, van hogy teljesen lelassítok, félrehúzódok, ne neki kelljen megtörni a lendületét felfelé, megköszönik, megyünk tovább.

    De amikor valakik 3-4-5-en, teljes szélességében elfoglalják az utat, nem figyelnek senki másra, akkor el tud szakadni a cérna. Ha látják, hogy 30-40 m-re tőlük, jövök velük szembe, de eszükbe nem jut félreállni, lehúzódni, hanem nekem kell fékezni és kb megállni, mire nagy nehezen odább vonszolják magukat, akkor már nagyon ideges tudok lenni. És sajnos ezekből egyre több van minden hétvégén.

    „Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

Új hozzászólás Aktív témák