Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz 6030D #162361 üzenetére

    Nekem 3x9 xt hajtásom van, ebből én úgy 16 fokozatot használok ki, tányéronként cirka 5 lánckereket jó láncvonallal. Nagyon nagy végsebességem van. Még aszfalton hegyről lefele se volt soha olyan, hogy ne tudtam volna beletekerni. És hát nyilván ott a nagymami fokozat is, amikor mászni kell. Aszfalton meg kényelmesen be tudom lőni magamnak a 80-90 cad-et bármilyen meredekségnél. Áttétel kalkulátor szerint nincsenek azonos fokozatok, mind a 27 között vannak árnyalatnyi különbségek. Én mondjuk tudatosan próbálom ideálisan tartani a láncvonalat, de egy műszaki érzékkel nem megáldott bringás (a többség) simán pakolja a láncot mindenhova is. Haveromat röhögtem ki múltkor, mert ő minden szívbaj nélkül vált keresztbe a 2x10-es hajtásán és mikor megkérdem, akkor "jóvanazúgy". És nincs vele problémája. Legalábbis nem több, mint nekem aki odafigyel rá hol van a lánc.
    Hát végülis ha azt nézem, akkor még keresztbe váltva sincs rosszabb helyzetben, mint egy 1x12 esetén ha a hatékonyság a szempont. És nála még azt sem lehet így mondani, hogy úgyse használja mind a 20 fokozatot, mert de. :D

Új hozzászólás Aktív témák