Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zoli03

    őstag

    válasz Hasaggymeg #157154 üzenetére

    Fék:
    Nehéz, kb 2x akkora kiegyenlítőtartálya van, mint egy Shimanonak de nem tudom, hogy miért (a plusz olajnak is van súlya). Egyelőre úgy tűnik, hogy 2 ujjas inkább, nem 1. Pedig elvileg organikus pofája van, de egy Shimano egy idő alatt rég bekopott volna.

    Váltókar:
    Igen, GX váltókarom van. Próbálgattam korábban is haveromét, sehol nincs egy SL-M8000-hez képest ergonómiában. Lefelé csak egy irányban lehet váltani, nem kettő és csak egy fokozatot egyszerre.
    Akárhogy állítom, vagy a felfelé váltó kar fogása kényelmes, vagy a lefelé, egyszerre a kettő nem. Ha úgy állítom be, hogy a felfelé váltáskor a hüvelykujjam ne kelljen kifordítani (mert amúgy annyira messze lenne a kar), akkor a lefelé váltáskor a kar alsó peremét érem csak el szinte. Jelenleg így van beállítva, mert lefelé még így is viszonylag könnyen megnyomható a kar, meg felfelé is tudok váltani anélkül, hogy kifordulna az ujjam. Ha több fokozatot akarok felváltani, akkor arra külön rá kell készülni, annyira be kell nyomni a kart. Átlagos kézméretem van, 10-es méretű kesztyűt hordok, akinek kisebbek az ujjai, annak még rosszabb lehet használni.

    Amúgy ez a határozott, gépies Sram érzés sem jött át annyira, bekapcsolt kuplunggal az XT váltóm sem marad el annyira. Jó persze van különbség, de közel sem akkora, mint azt sokan mondják.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák