Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz ZolkoW #140205 üzenetére

    Ez már egy régebbi story, de mostanra sikerült letesztelni:

    A villa kotyogással kapcsolatban többen is írtátok ezt a kormánycsapágy dolgot, amit nem vettem komolyan, mert szerviztől kaptam vissza, mit vizsgáljak rajta, ennyit mindenki össze tud rakni. Aztán gondoltam csak megnézem hátha.
    Nekem a hézagoló gyűrűkön van egy gumis villogó, mikor azt le akartam szedni elfordult, a hézagolókkal együtt, utána feltűnt, hogy a hézagolók a kormánycsapágy felső kupakjával együtt elég könnyen forgathatóak.

    Lebontottam mindent, kitisztogattam, visszaraktam, először tökig behúzva, majd lassanként kiengedve, hogy lássam mennyi kotyogás marad, és ha tökéletesre már nem is tudtam belőni, de azért sokat javult. Visszatértünk oda, hogy csak akkor érezhető egy enyhe kotyogás mikor gyökeres, meredek részen megyek, ahol az első féket is használom.
    Ezek után mikor valaki azt ajánlja hogy ha nem vagy biztos magadban vidd be egy szervizben majd megcsinálják, gondoljon picit bele, hány szerviz van abban a városban ahova érdemes bevinni egy 200k nál drágább bringát, itt 200k főre jut kb 11 bolt, ebből volt 2 ahova én be mertem tolni. De most már örülök hogy mindenféle szerszámokat vettem, mindenkinek az a legjobb ha megtanulja a lehető legtöbb javítást elvégezni, és tényleg csak végső esetben viszi szervizbe. Természetesen tisztelet annak a maroknyi kivételnek akik korrekt munkát végeznek, szerintem BP-et leszámítva, nálatok sincs olyan sok kimondottan ajánlott szerviz, szóval csak óvatosan.

    (#141225) Hasaggymeg
    Jaja, produkáltam kicsit őket, hogy legyen mit mesélni aznap a haveroknak :)) Azzal a bujkáló emberrel szerettem volna kommenikálni, de nem volt hajlandó, a kuttyerok, meg távolságmérésre voltak belőve, ha 5 lépést hátra mentem, elhallgattak és leültek, ha közelebb mentem felálltak és ugattak.
    BTW átjutottam, mert nem tűntek agresszívnek, hátramentem hogy megnyugodjanak, aztán elzúztam mellettük, de ők is 3 mp alatt felvették a tempót, és mivel emelkedő volt a kanyar után, (mi más) ott voltak mellettem, de jó fejek ezek is, nem akartak bántani, csak szépen elkísértek az általuk gondolt telek határig.

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

Új hozzászólás Aktív témák