Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rétisün

    veterán

    válasz -=RelakS=- #13757 üzenetére

    a kabát+nadrág szett ez volt, ha jól gondolom:

    nekem egy szintén 'membrános' kabátként emlegetett kabátom van télre (nem egészen ugyanilyen, az oldalukon az sincs fenn) de azzal én nagyon meg vagyok elégedve. (vagyis voltam tavaly, az idén ugyanis a lustaság győzött, még nem sokat volt rajtam)
    szóval ez vagy tényleg ennyivel gyengébb, mint az enyém, vagy te még nálam is fázósabb vagy....

    [ Szerkesztve ]

    war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

  • dqdb

    nagyúr

    válasz -=RelakS=- #13757 üzenetére

    mintha még a térdemet is hidegnek éreztem volna
    Nincsen windproof betét az ízület felett, az nem egészséges, főleg akkor nem, ha a hőszigetelő réteg is kevésnek bizonyul.

    Ha a combodon érezted a hideget indulás után még 15-20 perccel is, amikor már elvileg be kellett volna melegedni, akkor kevés volt a ruha rajtad. Azt, hogy hány fokban mi a megfelelő öltözet, kizárólag kísérletezéssel tudod kitapasztalni, ráadásul télen 2-3 fok vagy egy kis szél is nagy eltérést tud okozni a hőérzetben (személy szerint nekem például +1 fokban alulra kell 3 réteg, míg felül elég 2 úgy, hogy a dzseki cipzárját teljesen fel sem húzom). Jó, ha van otthon külső hőmérő (amelyet nem süt a nap), ezt minden indulás előtt nézd meg, és eleinte írd fel az értékét + bringázás után a tapasztalatokat (ezek amúgy télről-télre az edzettségi szinttel kissé változnak, de ez az ízületek védelmét nem érinti, csak a windproof dzseki alá beöltözés mértékét).

    Az a fontos, hogy a térded, bokád, kézfejed, könyököd legyen megfelelő windproof anyaggal és megfelelő mennyiségű réteggel védve, valamint a vesédet is védd (ezen a hátizsák ilyenkor sokat tud segíteni amellett, hogy abban elfér egy rakás pótruha). Ha kimész a hidegbe, és az az első gondolatod, hogy elszúrtad az öltözködést, sose legyél lusta visszamenni átöltözni.

    Sisak alá való sapkát nem írtál, az is fontos ilyenkor, ahogyan a kamásli is (vagy helyette megfelelően szigetelt téli bakancs). A maszkkal szemben ambivalensek az érzéseim, nekem -2 fok környékén kell, de ekkor a szemüvegnek lehet búcsút inteni, felette inkább olyan tempót megyek, hogy kizárólag az orromon veszem a levegőt.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák