Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    válasz Csokicsibesz #136204 üzenetére

    Ezt senki nem fogja megmondani biztosra, elég kiindulni a tavalyi versenyből. 23 fok, napsütésben indultunk, aztán volt 5-6 fok meg jégeső. Verseny végén megint 25 fok, napsütés.
    Várgesztesen beszélgettem a sráccal, aki előttem ért be ott is, meg Füreden is, hogy ilyen dagonyába nincs jó gumi. A sárguminak akkor van értelme, ha keskeny, és nagy bütykei vannak: akkor a súlyod lenyomja a puha sár aljára és esetleg megtapad a kövön. De ha nem, és nem tisztul, akkor több sarat össze fog szedni, mint egy apróbb mintás. Indulásnál a mellettem lévő bringának például össze volt kenve valamivel (vazelin?) a nyeregvázcsöve, meg a tám- és láncvillája, gondolom azért, hogy ne tapadjon a sár. Akivel beszéltem, ő szilikonos olajjal kente be, de nem ért semmit, lemosta egyből a víz. Szokták a gumit is befújni, hogy ne tapadjon bele a sár.
    A menők azt mondják, hogy elöl hátul apró minta elég a magyar versenyekre, mert "ezek olyan pályák, hogy cyclocross bringával is végig lehet menni". Na, én ennyire nem tudok még biciklizni, ezért előre mindig valami bütykösebbet rakok, az azért sokszor mentett már meg.
    Ha ebből a kettőből lehet választani, akkor én előre Mountaint, hátulra Racet tennék. De szerintem az X-king/RaceKing kombó a nyerő, ha Contit nézünk.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • Wombath

    HÁZIGAZDA

    válasz Csokicsibesz #136204 üzenetére

    Bár én nem tudok most menni munka miatt, a kettő közül a Mountain Kinget vinném, hacsak nem vagyok CX-ben gyakorlott, és számítok több kilométernyi futással is. Jövő hétre is mondanak még esőt, nem is keveset, kizártnak tartom, hogy 2-ig nagyon kiszáradna a pálya. De lehet, hogy jobban jársz, ha erről elsején döntesz :)

    Apropó, igazi sárgumi: a Panaracer Spike F/R páros mond még valakinek valamit? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák