Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ivana #128090 üzenetére

    Azért vedd figyelembe hogy TT kerékpáron előrébb ülnek a bringások és nagyobb nyomatékot tudnak leadni lassabb pedálfordulat mellett. Plusz (időfutamon nem tudom hogy triatlonon is igaz-e) nagyobb áttételt szoktak hajtani. Egyszer nézd meg például Tony Martint hogy megy. Asszem ő használ ilyen irdatlan 58-as lánctányért. :)

    ZolkoW: ahogy a kolléga írja én se hekkelném fel oda aváltókarokat, nem lehet valami kényelmes mindig oda nyúlkálni. Sramnál nem tudom mennyivel jobb a Rival mint az Apex de ha csak 10 euró a diffi akkor tuti a Rivalt venném. Az elvileg a Shimano 105 szettel van egy kategóriában.
    Ez milyen bringa, mutatsz róla egészalakos képet? :R

    [ Szerkesztve ]

    Més que un club!

  • ZolkoW

    őstag

    válasz ivana #128090 üzenetére

    most 9-es Shimano van, ideig-óráig ez átkerülne majd, bár múltkor mondtátok, hogy mennyire lóg az a hátsó váltó, és tényleg :B - nem is váltja végig rendesen a fogsort. Az cserés, de 5e körül jönne egy Alivio, azzal szerintem elleszek, ha tavasszal kikerül a görgőből a bringa. Ezekhez mást nem nagyon kéne vennem, hajtókarra amúgy is szükség volt, de az már úton. A 11-es rendszerre váltás lenne vagy egy százas, szóval azt majd később.. a 9-es váltót meg majd elhasználom valamelyik csaj bringájára.

    Napfénysüti: még csak agyalás van, mert kitaláltam magamnak, hogy kéne egy London Road vázszett, és arra majd 1x11-es váltást szeretnék. (elöl 42 körül, hátul 11-42 vagy 10-42) Ez meg, amiről kérdezek, egy átmeneti változat, kormányom, fékkarok vannak, a tartomány egy sima 11-34-es sorral kevesebb, de volt ez már így :)
    Jelenleg az egész -félig működő- rendszer a görgőn álló acél MTB-men van, csak amint jön a rendes tavasz, akarok menni aszfalton is, valamivel át kell majd hidalni ezt az egészet. Az sajnos kiderült, hogy a koskormányhoz már tényleg túl hosszú a váz, még ha egyenessel el is megy nekem. De akkor addig használom megint egyenessel, ahhoz nem kell semmit hekkelni, csak egy új váltó.

    Ahogy próbálgatom az új MTB-met, kijött hamar, hogy egy bringával nem annyira jó megoldani a terep és aszfaltos felhasználást. Még ha lehetne is, akarok én kereket cserélgetni minden rájd előtt? nem hát.
    Én kormányszarv-hívő voltam, de az nekem csak keskenyebb kormányon működik. Most is csak akkor hiányzik, ha felérek a domb tetejére, és vízszintesen tekerek :) De az aszfalt az egy csomó ilyen szakaszt tartalmaz, gondolom máshol is, nem csak felénk, szóval ZolkoWnak kell egy koskormányos gép, mert ki akarja próbálni. Azt érzem, hogy a két irányzat egymásnak ellentmondó követelményeket támaszt, ami az irányítópultot illeti, és biztos nem véletlenül alakult ki az országútik kormánya olyanra.

    [ Szerkesztve ]

    Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

Új hozzászólás Aktív témák