Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trialboj

    őstag

    válasz Runner_fxr #109335 üzenetére

    Foxról meg azt tartják hogy kényes. Nem szervizelheti akárki, drága bele az olaj, sokszor kell szervizelni. Jó nekem a RS, ha majd találok tokent, veszek párat és kipróbálom, ahogy írtam nekem tetszik hogy aszfalton durvulgatva nem kell állandóan lockolni, mert tartja magát szépen. Mivel ennél jobb 100mm telóm nem volt, nem is tudom hogy mennyivel lehetne jobb, szóval elégedett vagyok vele.

    Hátul viszont fox van, és az remekül mozog: FOX FLOAT CTD Evolution LV 184x44mm

    XC gépről van szó, tehát minden terepen használom. Az lenne a kérdés, hogy miért van 3 állása a kapcsolónak? Pontosabban mi a különbség a trail és descent között? A trail mintha nehezebben indulna meg, ezzel szoktam általában erdőben menni. A descent nagyon puha, azt ritkán használom, mert ha sűrűn váltakozik a mászás és sík terep, akkor sok erőt elvisz.

    Climb módot szabad használni lefele is, esetleg hosszabb távon sík de rossz terepen? Vagy egy nagyobb ütés tönkreteheti?

    És a legfontosabb kérdés, ha sokat kapcsolgatom (climb/trail között) könnyebben elromolhat, vagy kikophat ott valami, ami miatt tönkre megy az állítgató rendszer?

    "Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

  • Hasaggymeg

    Topikgazda

    válasz Runner_fxr #109335 üzenetére

    Úgy akartam mondani! :DDD (valójában fingom sincs,csak arra következtettem,hogy talán egy déhá villát nem csikkekre állítják.)

    (#109340) 6030D...nekem meg a kóla a +1-ért. ;]

    (#109344) RaiZka ...végül is igen,ott is nyersz pár percet,csak azért írtam onnan,mert addig hellyel-közzel a bringaúton is lehet tolni...nem vasárnap délelőtt,ugyebár. :U Amúgy meg végig az országúton is necces 40km-en 27-28-as átlagot nyomni montival,úgy,hogy közben a város felé mész...kell ott rendesen színvakot játszani a lámpáknál. ;] A szentendrei viszont Váci út a négyzeten,azon neccesebb tekerni. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

  • zoli03

    őstag

    válasz Runner_fxr #109335 üzenetére

    De a Foxot pluszos gumival használod nem? Pike-ot használtál pluszos gumival? Szerintem becsapós lehet, mert 2 baron a 29x2,25"-os gumi is egész jól kimozogja a kisebb kavicsokat, fűcsomókat (3 baron meg nagyon érezni a kisebb egyenetlenségeket). Egy 29x2,35"-os még alacsonyabb nyomáson szerintem még jobb ebből a szempontból, a te pluszos gumid meg már más kategória lehet :) .

    Amúgy meg szerintem akkora különbség nincs a Fox és az RS között. Például ha hagyja valaki kiszáradni a felső szivacsgyűrűt (időnként nem fordítja fel a biciklit), akkor egy addig jobban mozgó Fox könnyen lehet, hogy rosszabb lesz, mint az RS. Persze biztos vannak különbségek, de ahhoz rendszeres karbantartás és törődés is kell, hogy megmaradjanak.

Új hozzászólás Aktív témák