Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz StLui #140533 üzenetére

    Ja, az ilyen veszélyes, főleg ha durva lejtővel párosul, de legalább végig merek menni rajta, mert ha megcsúszok, általában megment ha simán leteszem a lábam, egy vadabb pályán már úgy érzem túl nagy a kockázat és nem éri meg. Az, hogy kinek mi értelmetlen is nagyon nézőpont kérdése, a pályázók gondolom az adrenalinért csinálják, én meg főleg a természetszeretetért/felfedezésért, ezek meg egy épített pályán teljes mértékben hiányoznak. Ok, amíg felvonózol meg lehet csodálni a tájat ha szép, de annyi erővel autóval is felfedezhetnénk a közeli természeti látványosságokat. Meg szeretem érezni 1000m+ mászás után, hogy kiérdemeltem a látványt... de egyáltalán nem ítélem el azokat, akik szeretnek pályázni, biztos van akinek az jelenti A MONTIZÁST, azon sem lepődnék meg, ha kiderülne, hogy a topikban többen pályáznak, mint ahányan simán a vadonban tekernek. Meg a múltkor írtátok, hogy arrafelé nagyon sok a gyalogos turista meg kutyasétáltató és kerülgetni kell őket, az eléggé vacak lehet, szal körülményfüggő is a dolog és felétek ezek szerint nem mindíg lehet a természetben felhőtlenül tekerni. Meszes amúgy tudtommal a pályázást sem ítéli el és felfedezősdit is szeret játszani, szal mindenevő :D . Mondjuk én sem értem, hogy egyedül a kárpátokban, ahol a madár sem jár, gyakran eléggé durva terepen hogyan mer tekerészni, én nagyon f*snék attól, hogy ha valami bajom lesz, ott döglök meg és senki nem talál rám.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz StLui #140535 üzenetére

    Sejtettem, hogy támadásnak veszed, 5 perc múlva már megbántam, hogy megírtam a hsz-t, de már nem törölhető :) . Autóval ahol mi elmegyünk, sok helyen képtelenség végigmenni, de majd még lövök néha videókat és meglátod. Szerintem amíg nem tekersz egy kiadósat velünk, Erdélyben, addig nem fogod megérteni miért csinálom azt és miért szeretem, ahogy én sem tudom, hogy egy enduróval mennyire élvezném a lejtőzést. Valszeg sokkal jobban, de a pályák ettől még valszeg sosem fognak vonzzani. Az, hogy az ottani hegyekben semmivel nem vadasabbak és "felfedezetlenebbek" a körülmények, mint egy pályán megértem, de azért felénk tuti másak a körülmények. De nem is értem miért kell erőltetni ha nekem nem tetszik a dolog, sokan mászni nem szeretnek... és? Amit írok, csak akkor ellentmondásos, ha nem jön át a lényeg.
    Tempó: mostanság ez nekem felfelé egyre inkább lényeges, mert fejlődni akarok mászásban, lefelé kezdem egyre kevésbé értékelni a száguldást, főleg, hogy mostanság sokat estem.
    Grammok: ha adott két alkatrész hasonló áron, és egyik könnyebb, akkor a könnyebbet veszem, mert az én súlyommal úgysem megy sz*rrá. De ezt már sokszor leírtam, nem értem ezzel mi a gond.
    Szal mi ellentmondásos? Én mindíg csak azt írom, hogy ÉN mit szeretek, mit nem és miért, de valamiért mindíg támadásnak veszed és megpróbálsz győzködni. De minek? Simán csak leírtam a szubjektív nézőpontomat, ahogy sokan mások is teszik különböző témákban fórumon, támadás, itélkezés és személyeskedés nélkül, amiért neked más igényeid vannak, azért még nem biztos, hogy ellentmontásos vagyok és helikopter :F .

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz StLui #140537 üzenetére

    Mint írtam autóval sok helyen esélytelen kimenni, munkagépet meg amióta itt élek erdőben még talán egyet sem láttam. No de mindegy, többé nem írok szubjektív véleményt ehhez hasonló témákról.

    Hasaggymeg: De irigyellek, én szerintem nem tudok kitekerni, minimum 2-3 hét tuti kell még a bordámnak :O

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz StLui #140540 üzenetére

    Már harmadszor írom le, hogy nem csak autóval is járható utak vannak, ráadásul számomra már teljesen egyértelmű, hogy valszeg nem bringáztál hasonló körülmények között, mint ami itt van, vagy ha mégis (ami azért simán lehetséges), akkor egyszerűen nem azt értékeled amit én. A pályák kétkezi munkával és gépekkel építve vannak, kis túlzással fel van porszívózva, az ugratókról meg deszkából-fémből kiépített kanyarokról ne is beszéljünk, + tele van emberekkel a hely, ugyanott kell többször legyere és nem saját erőből jutsz fel. Én ezekért nem szeretem, meg azért, mert számomra gyakran túlzóak a lejtők és az ugratók. Szal semmi köze nincs a pályázásnak még a szekerek által egykor kitaposott utakhoz sem, az erdei víz-szél, medvesz*r és természet által kialakított ösvényekhez, a csendhez és mint írtad a vadregényes hangulathoz, felfedezősdihez meg végképp nem hasonlítható, a kettő szerintem kb annyira különbözik, mint a hóban fatbikeozás a DH-zástól. Ha neked inkább a pályázás fekszik jobban, megértem, mert sok pozitív oldala lehet annak is, gondolom ha szereted lejtőn zúzni és szeretsz ugratni, akkor sosem fogod annyira értékelni a sima ösvényeket és erdei utakat, mert számodra nem adja azt az adrenalint, vagy valami ilyesmi, de ezt is már sokszor leírtam, hogy megértem. Nem vagyunk egyformák és nem fogom ráderőltetni a saját nézőpontomat, ahogy neked sem kéne, mert annak nem értem mi értelme. De mindegy, részemről szerintem lezárva, mert fölösleges köröket futunk, úgy érzem sosem jön át, amit ebben a témában írok. Rájöttem, hogy ha nem azt értékeled a montizásban, amiért én élek-halok, akkor hiába próbálom megmagyarázni, sosem fog átmenni a lényeg. Szubjektív véleménye gondolom mindenkinek lehet és ezzel együtt jó lenne elfogadjuk a másikat és nem helikopternek nézni egymást. Párszor leírtad már te is ha jól emlékszek, hogy nem szeretsz annyira mászni, ahogy azt is leírtad, hogy hol mekkorát ugrattatok, mekkora volt a sikerélmény és melyik pálya milyen volt, én sosem hurrogtalak le miatta, hogy annak semmi értelme és nem kéne csinálnod, meg inkább tekerhetnél turistaösvényeken, mert ott legalább kisebb az esélye, hogy összetöröd magad. Ugyanúgy megértem pl. Runnert is, hogy pedelec montit hajt, mert neki megvan az oka rá, pedig én valszeg sosem vennék magamnak ilyen gépet. Csak szubjektív véleményt írtam, de mint mindíg, végül most is megbántam, nem kéne ilyen marhaságokat csinálnom :DDD . Szal részemről písz, de inkább nem folytatom tovább. Inkább tekernék, csak már jönne helyre a bordám :D

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz StLui #140544 üzenetére

    Ha jól gondolom abban nem értünk akkor egyet, hogy a pályázás és amit én csinálok teljesen különböző. A célja, a terep, a környezet, minden. Szerinted tök egykutya, vagy a pályázás jobb, amíg nem feszegeted a határokat biztonságosabb is, szerintem teljesen más a kettő és mindkettőnek vannak előnyei/hátrányai. No de legalább ezt tudjuk, én nem fogom tovább erőltetni a témát.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • tobias40

    veterán

    válasz StLui #140553 üzenetére

    A videó azért lenne jó mert nem teljesen értem hogy hova kell az olaj(zsír) és hova nem.
    Régen (fejre állítva)tekerés közben rányomtuk a lánckenőt,jól összecsapott ha nem vigyáztál,és ennyi volt. :)

    [ Szerkesztve ]

  • StLui

    veterán

    válasz StLui #140561 üzenetére

    olajozásahogy gondoltam az "odatartást"

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

  • samujózsi

    tag

    válasz StLui #140621 üzenetére

    Nem azt írta, hogy gyenge, csak azt, hogy az emelkedőkhöz az.
    Azért ez nagy különbség.
    Egyébként én is gyenge vagyok, még a koromhoz képest is és mégis: kétféle társaságot találhatnék a bringázáshoz. Az egyik túl gyors, túl edzett hozzám. A másik meg... ha megemlítem, hogy 10km vagy több lenne a "túra" hossza, már ájuldoznak. :(
    Szóval van ilyen. Páromat még néha el tudom vinni, ugyan kb. egy nagyságrenddel lassabban közlekedik, mint én, részben azért is, mert az én biciklim 9-10 kiló, az övé meg valahol húsz körül van a vasból készült csomagtartójával...

    Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

  • 6030D

    Ármester

    válasz StLui #140621 üzenetére

    Nekem kéne más, csak még nincs meg az inger, hogy 5-600e Ft-ért vegyek használt bringát. :DDD

    A mai tekerés közben elfelejtettünk képeket lőni, így meg sem történt. :U Jó kör volt, jó arcokkal, köszi srácok!
    Hazaérkezés után 1 órával olyan szélvihar volt, meg kis eső, ami a fák között nem lett volna vicces. Mákunk volt az idővel, előtte, utána esett, amikor mászni kellett, akkor nem tűzött a nap.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

  • cdl

    senior tag

    válasz StLui #140624 üzenetére

    Igazad van, általában tartom hibás fejlesztésnek.

    samujózsi: Te hoztad fel az outis összehasonlítást.
    Arra írtam, MTB-re természetesen egy jó fejlesztés.

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz StLui #140621 üzenetére

    Nem próbáltam trail/fully endurót, de stravan láttam, amikor az ismerősöm xc-ről enduróra váltott, milyen sokat romlott az átlaga, meg itt is írtak páran ilyesmit, Toobee is ezt írta a múltkor, hogy xc-s haverok mellett azért sehol sincs, pedig neki könnyű karbon endurója van. Szal így értettem, hogy gyenge vagyok, nem biztos, hogy fel vagyok készülve fizikailag arra, hogy egy trail fullyval bírjam a tempót a haverokkal, hiába vagyok most xc-vel gyorsabb náluk. No de mivel sosem próbáltam, nem tudom mennyivel lehet nehezebb egy 14-16 kilós nagyobb rugóutas gépet felfelé hajtani.

    Régen volt, amikor azt írtam, hogy nincs akivel tekerni, most már két haver is akad, egy endurós srác is akar jönni és még van vagy 2 xc-s arc, akik néha kijönnének... szal már vagyunk elegen és remélhetőleg egyre többen leszünk. Amúgy ezt egy éve írtam, muszáj volt ezt is elővenni ellenem? Sejthetted volna, hogy azóta simán változhatott a helyzet :U .
    A grammozásra ha picit is rábuzulsz, hidd el te sem szívesen adsz majd lejjebb és igen, túrázgatás közben is számít, nem csak versenyen. Sokan vesznek olyanok is karbon gépet, akik sosem versenyeznek. Persze lehet neked nem számít, de ettől még másnak számíthat.

    Bocs ha pikírtnek értettél bármit abból amit írtam, csak a személyes szubjektív véleményemet írtam le, hogy nekem mi az ami tetszik. Ezt már annyiszor hangoztattam, hogy nem értem miért veszed mégis támadásnak. De többé nem írok a témában semmit, ha ennyire zavar...

    A trail fully meg nem értem egyáltalán miért jön szóba mindíg, ha nem is akartok meggyőzni arról, hogy erre a felhasználásra és tájra ahol és ahogy én tekerek az lenne a legjobb. Mert azt már rég tudjuk, hogy Runner szerint egy trail fully az mtb esszenciája, csak azt nem értem miért mindíg miattam jön fel a téma, ha senki nem akar meggyőzni semmiről? :B Végülis ez engem nem zavart, csak most ezt a témát is behúztad a paklidba, hogy több kártyád legyen ellenem, mert valamiért úgy érzem minden áron több irányból vissza akarsz támadni, csak azt nem értem minek akarsz ennyire visszavágni, hisz nekem egyáltalán nem egymás cseszegetése volt a célom :U

    Runnerrel ebből nem is lett komolyabb háború, mert veled ellentétben higgadtabban is meg tudtuk beszélni a témát, annak ellenére, hogy még mindíg nem mindenben értünk egyet :D . De ő nem ragadta ki random régi-új, akár egy éves hozzászólásaimból a szavakat, hogy aztán kiforgassa és szembetámadjon vele. Na az ilyenekből lesz a háború, személyeskedés és besértődés. Az egész emiatt a hozzászólásom miatt kezdődött el, most komolyan, ebben mi az ami sértő, támadás, személyeskedő, pikír, ironikus megjegyzés, amit ennyire a szívedre vettél? Mindíg leírom, hogy szerintem, nekem, szubjektív és, hogy megértem, ha másnak másak az igényei, stb., szal szerintem félreérted a célomat, eszemben sem volt támadni.

    TL nekem sokáig tényleg nem érte meg, ha erre gondolsz, páran nagyon ajánlták és nem értették, hogy miért nem akarok váltani, pedig egyszerű volt: főleg anyagi okok miatt, az átalakító szett emlékeim szerint úgy 50 euró volt, akkoriban ritkán kaptam defektet és az elején még a kerékszettem sem támogatta. Arra sem írtam soha, hogy m*rhaság, csak azt, hogy nekem drága. De végül a sors úgy hozta össze, hogy lett új kerékszettem, mert a régi tönkrement, a 140 grammos belsőkkel egyre több defektet kaptam és nem akartam visszalépni nehéz belsőkre, azokban a hónapokban zsebpénzem is több volt, szal csak megléptem a TL-t.

    Szerintem fejezzük ezt be és cserébe megígérem neked, hogy többé a pályázós témát sosem hozom fel, akkor legalább nem értsük félre egymást és nem lesz amin háborúzni. Ha így megfelel. Én legalábbis nem akarom már folytatni tovább, mert totál lefáradtam.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz StLui #140638 üzenetére

    Ellentmondásos vagyok, pikírt, ironikus megjegyzéseket írok, osztom az észt és úgy érzem kiforgatod a szavaimat. De mindegy, én befejeztem, mert úgy tűnik nem egy frekvencián vagyunk, legjobb, ha hagyjuk a francba.

    [ Szerkesztve ]

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • 6030D

    Ármester

    válasz StLui #140635 üzenetére

    Csokicsibesz és AtisFace voltak a csapattársak.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák