Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Hasaggymeg #58836 üzenetére

    "ha kipróbálnád rendesen karbantartott kerékpárjaimat,akár még a régi slx/alivio hajtás-váltórendszerrel szereltet is, már bizony nehezedre esne "borzasztóan pontatlan" vagy "durva" jelzőkkel illetni a láncváltást."
    Tisztában vagyok, hogy sikerült már a megvalósítást elég magas szintre vinni, a fenti jelzők inkább az alapelvnek szóltak: egy mozgó láncot egyszerűen egy fémdarabbal odébbtaszigálunk.

    "ami változatos terepen már nem is olyan rettentően sok,sőt gyakran érzed,hogy pont ott nincs még egy köztes sebesség ahol éppen valamiért kellene"
    Ugyanez igaz országúton is, ott meg az egyenletes tekerés miatt jó ha minél "fokozatmentesebb". De az emberek többsége nem így használja, tekeri valahogy, aztán halad előre a bicikli :) Arányaiban nagyon kevesen használják komoly(abb) sportolásra a kerékpárt.

    "Egy alföldi városban szerintem is elég 3 sebesség"
    Szombathelyen elég az 1 is, pedig azért az Alföldtől elég messze van :) Na jó, kényelmesen legyen a 3.

    "de tekerj fel a HHH-ra vagy az Erzsébet kilátóhoz Budapesten"
    Felteszem ott nem sokan laknak, és ugye én azt mondtam hogy városi közlekedésre nagyrészt felesleges a váltó :)

    "mert tolni a bringát szerintem szentségtörés."
    Nem az emelkedő meredek, az erőnlét kevés: [link] ;]

Új hozzászólás Aktív témák