Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csokicsibesz

    tag

    Vasárnap felraktam a Tribant a görgőre, hogy kipróbáljam minden okés-e. De most megint produkálta azt a hibát, amivel tavaly elkezdtem állítgatni a váltót. Valamiért a legalsóbb és a legfelsőbb fokozatot nem veszi be, ill. ledobja a láncot. Ez azért kifejezetten érdekes, mert ugyan olyan kiosztású sor van a görgőn, mint a hátsó keréken. Nyilván amikor a hátsó kerék van bent, akkor tökéletes a váltás :)

    Eszembe jutott, hogy lehet mégse 135 mm a Triban hátsó papucstávolsága, de az istennek nem találok erre adatot. A 130 mm az tuti nem, mert azt a beállítást kipróbáltam a görgőn és nem jó.
    135 mm mellett felmegy a görgőre a bringa, de ugye 2 fokazat nincs, ami 9 sebességnél azért kicsit vicces.
    Gondolkodtam, hogy esetleg a soron a spacer lenne a hibás :F Mert most a 2 spacer van berakva a sor mögé (amivel jött a sor is), nem pedig 1 db 9-es sorhoz való spacer. De elméletileg ezzel is jónak kéne lennie.

    Szóval ezért indultam el inkább abba az irányba, hogy nem 135 mm-es a hátsó agy, hanem 142-es. Csak ezt szeretném valahol valadiálni.
    A Decathlon honlapján ez nincs leírva (az angolon sincs), máshonnan be lehet szerezni ezt az adatot?

Új hozzászólás Aktív témák