Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chubby2o6

    senior tag

    válasz andrisbandi #264233 üzenetére

    Válaszolok, aztán lezárjuk, jó? Nem ide való téma, pláne, hogy én inkább az autókereskedéses részére reflektáltam.
    2023 van, hasít az internet. Egyre többen vásárolnak online, és már nem csak a friss korosztály, hanem az aktív korúak közül is nagyon sokan. Egy fizikailag is létező üzlet nem nagyon tud versenyezni árban a webshopokkal, hisz ott a helyiség bérleti díja, rezsi, alkalmazottak fizetése, adók, stb. Te sem vagy a pénzed ellensége, nem fogod megvenni a bolti cuccot, ha a neten rendelve 10-20-30%-al olcsóbban megkapod. Ez egy olyan béka, amit így vagy úgy, de le kell nyelnie a kereskedőnek ( ahogy pl. a zenészek is lenyelték, hogy nem feltétlenül a lemezeladásokból lesz a legtöbb bevételük. ) Egy jó kereskedőnek azt is pontosan kell tudnia, hogy esetenként csak minden huszadik érdeklődőből lesz tényleges vevő, ez egy ilyen szakma. De egy jó kereskedő a másik tizenkilenccel is úgy bánik, ahogy azzal az eggyel. Számomra nonszensz, hogy meg akarok venni valamit, de csak pénzért próbálhatom ki, és nem értettem, hogyan tudsz egyetérteni egy ilyen tisztességtelen kereskedelmi gyakorlattal.
    És igen, ha az a kereskedő el akarja adni azt a bringát, akkor el kell fogadnia, hogy a potenciális vevő ki akarja próbálni előtte. Ha tőle veszi meg a végén, ha nem. Ha jó fej volt, lehet, hogy még ha nem is tőle veszi meg a vevő a bringát, hanem a netről rendelve jóval olcsóbban, de utána hozzá fogja hordani szervizre, tőle fog venni alkatrészt, és a bringás topikban agyon fogja dícsérni az üzletet meg az eladókat, ami ugye akár további új vásárlókat is jelenthet.

Új hozzászólás Aktív témák