Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz jilian #241400 üzenetére

    Nálam kétféle opció van, az alapos tisztítás meg a még alaposabb :) Még alaposabbnál a kerekeket is kiveszem, hogy jobban hozzáférjek a vázhoz, de egyébként nagyjából ahogy az 1-es pontban írtad. Én kerti slaggal mosom, télen vödörből. Viszont az első kefés lemosás és öblítés után átpörgetem a láncot Barbieri lánctisztítóval párszor vagy (télen) leveszem és körömkefével patyolatra sikálom. De jellemzően le szoktam venni a láncot, könnyebb úgy tisztítani a hajtást.

    Ugyanez a sorral és lánctányérokkal: autómosós vagy mosogatószeres vízzel, keféléssel megtisztítom. Utána törölköző élével szépen gyári állapotra hozom a sort / lánctányérokat.

    Másik, tiszta törölközővel vagy papírtörlővel nagyjából szárazra törlöm a gépet, aztán nyáron a szabadban, télen a házban szárítom. Ugyanezt a lánccal, amit időnként átforgatok. Majd összerakás, waxolás. Kb. 0,5-1 órás művelet. Utána már kell fújjak rá semmit, a matt fekete gép előnye.

    Mindezek után, ha első tekerésnél elkap az eső, és úgy néz ki a gép, mint előtte, akkor vörös fejjel átkozódom :DD

    [ Szerkesztve ]

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7

Új hozzászólás Aktív témák