Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 6030D

    Ármester

    Rég volt ilyen, volt aki külön igényelte :B
    Szóval szombaton volt a Crosskovácsi. A hét közbeni esők miatt mindenki f*sott, milyen lesz a pálya, mert amúgy a legjobb magyar verseny, de ha sár van, akkor agyagos, kerékberagadós, szenvedős (ilyenen még nem voltam, szerencsére). Ehhez képest az árnyékos részeken volt nedves a föld, meg volt kb 5 kerülhető nagy pocsolya. A felfelé és lefeléken a köves, gyökeres szakaszokon kellett figyelni, hogy elforog, vagy csúszik a gumi. Én a lefeléket kicsit el is spóroltam magamhoz képest az ilyen helyeken, abban lehet, hogy maradt egy kicsi (nem tesz jót a versenyzésnek, ha az embernek már nem csak magával kell törődnie... :) ). Annyi volt a terv, hogy érjek körbe úgy, hogy nem purcanok ki, illetve jól be tudjam osztani a dolgokat. Kajára most figyeltem előtte (csütörtöktől csak tészta, verseny reggelén rajtig 1,5 l Magnesia), és közben is (szokásos gumibogyó szörp + víz), illetve mivel nem tudok annyit menni, mint eddig, ezért a súlycsökkentést választottam. A terv az volt, hogy április 4-től a verseny előtti hétvégéig 87,5 kg-ról le kell menni 82-re, ha nagyon könnyen megy, akkor max 80-ig. Május közepén 80,5-et mérlegeltem, után kicsit elengedtem a dolgot, de a súly maradt, és úgy néz ki bejött. Szóval a hegyi versenyzésnél még mindig fontos szempont, hogy mekkora súlyt kell felvinni a hegyre (kilogrammbuzulás :DDD ). Mondjuk, hogy elégedett vagyok, azt még mindig rossz megélni, hogy voltam már gyorsabb is (függetlenül attól, hogy tudom, miért van ez, és egy pillanatig sem bánom, hogy nem a bringán ülök, de na.. ilyenkor érti meg az ember, hogy egy pro versenyző miért törik össze, ha valami gebasz miatt kezd hátra csúszni). Van, akinél azt hittem gyorsabb vagyok, de nem; rég volt ilyen, hogy lányok megelőznek, vagy egy csajjal meccselek az utolsó km DH-kon :U (sokan szeretnének úgy tekerni, mint ezek a csajok), de azért nem haladt olyan rosszul a bringa. Speedmax szegmensen nem sikerült javítani ;] , pulzus annyi, mint régen volt, csak a sebesség lassabb 1 km/h-val. :P
    Strava
    Ifa megy a hegyen :)) Ennyi sár volt 35 km után az alsó csövön, utána sem volt szinte semmi.

    Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

Új hozzászólás Aktív témák