Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanzi89

    addikt

    válasz Runner_fxr #111377 üzenetére

    Ha már szóba került a hátsó váltó, én is szívok vele folyamatosan, mindegy milyen bringáról és váltóról van szó.

    A mostani probléma a mindennapi mászkálóson jött elő, amin egy Shimano Alivio RD-M430 van. A gond az, hogy kb. 3 év mindennapos használattól a képen pirossal bekarikázott részen "lötyög".

    A csavar a váltótartó fülbe atom biztosan áll, de a csavar által képzett "tengelyen" a váltótest felső része mozog ide-oda pár millimétert. Ez azt eredményezi, hogy mondjuk a váltó kinyújtott helyzetét nézem (alsó 1-2-3 sebesség) akkor már fél centit mozognak a terelő görgők ide-oda. Ha jól gondolom ez a része szétszedhetetlen a váltónak, szóval így jártam? Ilyen keveset bírna egy Alivio váltó (kb. 5.000-6.000 km van benne, csak városi használat)?

    A fentiek miatt nem bírom normálisan beállítani a hátsó váltót. Ha lefele váltok, akkor olyan, mintha beleérne még a nagyobbik lánckerékbe hátul. Ha egyel túlváltok lefele, majd egyet vissza a nagyobbik tányér fele, akkor pedig jó. De ha közvetlenül leváltok, nem jó. Két délutánomat már elszüttyögtem vele, de feladtam.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák