Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • zoo8800

    veterán

    válasz Frozzy #49954 üzenetére

    milyen gumiról van szó? egyszerű monti?
    ez egy eléggé lényeges kérdés :DDD

    rip and tear, until it is done

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Frozzy #49954 üzenetére

    1. Rá van írva a külső gumira hogy hány barig fújható. Valamint hogy mi az a nyomás ami alatt semmiképp nem ajánlott használni.
    2. Terep függő, pl 60-70 kilónál 2.5 bar felett terepen nem tapad semmit a gumi, nem fekszik fel a mintázat stb.
    3. Gumi szélességétől is függ, pl 1 colos monti gumit ne akarj 70 kiló felett 5 bar alatt használni mert egy kis kátyún úgy felütöd a felnit hogy mehet a fémhulladékba.
    4. Rider súly függő, pl 10 barig fújható országúti gumit 60 kilóhoz ne fújj fel 10 barra mert pattogni fog és nem lehet vele kanyarodni, valamint kirázza a beled, de 8 bar alá meg nem szeretem én pl engedni
    5. Ki hogy szereti. Valaki megmagyarázza hogy neki jó 4 baron is a gumi terepen, míg én úgy 2 méter után fejre állnék meg megfájdulna a csuklóm a rázkódástól..
    6. Nagyon kis nyomást akarsz használni, fel raksz széles külsőt, oké, de az sem mindegy hogy belső nélkülie-e vagy belsős, netán felütés ellen védett DH gumiról van-e szó, mert akkor lehet próbálkozni minimális nyomásokkal is.
    +*Nem árt figyelni mit bír a felni szalag, valamint a felni. Gumiból készült felniszalaggal ne fújjad fel 6 barra mert úgy átviszi a belső hogy csak úgy durran el 3 perc múlva. Meg rommá elfékezett felnit se fújjál fel 7-8 barra mert úgy végig reped a pereme mint annak rendje.
    Perem nélküli felni meg megint egy másik kaland, az 40 psi nél többet nem annyira szeret mert ledobja a külsőt, max ha nagyon jó minőségű a külső akkor lehet próbálkozni többel saját felelősségre.

    Ezekből valahogy rakd össze a megfelelő választ a kérdésedre.. Még lehetett volna tovább is bonyolítani, de így fél 12 kor nem jutott épp eszembe más. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák