Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • superecneB

    őstag

    válasz Teasüti #41997 üzenetére

    Szerintem gyorsan meg lehet tanulni bakkolni, így már fel tudsz menni kisebb padkákra. Azzal onnan meg pár hét alatt megvan a bunny. Egyébként nem árt hozzá egy jó pedál.

    Szerintem ennyi próbálkozással nem lesz komoly baja a bringádnak, én a mostani bringám lassan 2 éve nyúzom és még nem kellet centírozni kb 1mm van a hátsó kerékben de nem ér bele a pofákba legalábbis nem hallatszik. Hátul egy szar FH-RM30-as agy van pont ma zsíroztam újra semmi túlterhelés nyomát nem láttam a kónuszon a golyókon meg pláne, mondjuk ahhoz már keményen oda kellet volna verjem. Az igazsághoz hozzátartozik hogy nekem 3 kamrás felnim van 2.1-es gumikkal amik elvégzik a tompítás oroszlán részét és nem szoktam szögben ugrani, így kb akkora terhelést jelent mint mikor mész le egy padkáról úgy, hogy kiemeled az elejét annyira, hogy egyszerre érjen le a két kerék.

    Gyakorold valami ballonos gumival úgyis mondtad, hogy most télire felpakoltál valami terep csodákat! Gyakorold a talpaddal hogyan tudod megemelni a bringa hátulját, majd próbáld egyszerre az elejével. Majd előbb az elejét és utána a hátulját. Érdemes mondjuk ilyen rövidebb lapos (nálunk sárga-fekete) fekvőrendőrnél tanulni. Ha már biztos magasan megy, akkor jöhetnek az alacsonyabb padkák, ahogy érzel rá annál jobban fogod tudni megemelni. Eleinte még viszonylag nagy sebesség kell majd hozzá, aztán ahogy a technika javul egyre lassabban is megy, de csodát ne várj mivel az ilyen vázak geometriája miatt nem fogsz tudni olyan szépen ugrani mint egy trialos vagy dirt-ös.

  • ---Lasali---

    Közösségépítő

    válasz Teasüti #41997 üzenetére

    Ez a videó azért arra megy hogy látványos legyen amennyire tudjon.. ezt én annó úgy postoltam ki a műhely facebook oldalára hogy: "90 es évek? Hol volt ilyenkor még a Dirt, freeride, trial, városban való csapatás mindenen át? Hát itt ni ->> (link) "
    Valamint azért a bicikliket itt nézd meg jól.. ezek elég pici kis bringák, cromo acél váz, cromo merev villa, teljesen más mint egy mostani könnyű alu XC gép teleszkóppal. Ezekkel ezeket a trükökket sokkal könyebb megcsinálni.
    Az első keréken gurulás, tengelyig vízben menés, lépcsőn lejövetelen kívül a többi produkció ha nem hülyén van előadva, akkor nem káros egy könnyű XC bringára sem!
    Egyébként ha spd pedált használnál, azzal nagyon tanulni se kell a bringa emelgetését, jön veled a bringa. :D

    [ Szerkesztve ]

  • zoo8800

    veterán

    válasz Teasüti #41997 üzenetére

    Egyszerűbb dolgokra, pl. bunny, egykerék, nose wheelie, vagy az első keréken átfordulás 180 fokban (első kerék satu, a hátulját lendíted oldalra, bringa megfordul) jó lesz az XC monti is.
    A videoban a 4.-5. perc körül van pár trükk, mint pl. a lépcsőn leugrás, ami sokkal jobban terheli a bringát, ezeket hanyagolnám. Én elég hamar megöltem a négyszögtengelyes hajtókaromat, hónapok alatt kitágult. Az egyszerűbb teleszkópok sem tolerálják, amíg nem tudod rendesen lerakni a hátsó kereket, és odavágod a bringát. (5.37-nél jól mutatja, hogyan is kell finoman letenni a bringát.)

    [ Szerkesztve ]

    rip and tear, until it is done

Aktív témák