Hirdetés

Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz #90933760 #44014 üzenetére

    Ennyit félremér?
    Igen.

    Magasságmérés a konzumer gps-ek rákfenéje. Matematikailag elméletben halál pontosan meg lehetne határozni, de a gyakorlatban ez szinte lehetetlenség. Kezdjük ott, hogy egyáltalán már a jel megtalálásakor sem hitelesített magasságról indulsz. Egymás mellé raktam egyszer három eszközt, egy sirf star 4-es navigációs gps-t és két különböző telefont. Mindegyik más magasságot mutatott. :U
    Akkor mondjuk egy barometrikus mérőt melyikre hitelesíted a három eszköz közül? Aztán a barometrikus mérést meg becsapja a légnyomás (időjárás) változás... Nincs jó megoldás.

    Menet közben meg mivel digitális jeltovábbításról beszélünk a jitter miatt a hibák csak halmozódnak a mérésben. Még sok műhold befogása esetén is lehetnek méteres eltérések könnyedén. 2,7 km alatt mindössze 9 méter hiba az így is elég korrekt.

    (#44019) ludsimon
    Hát igen, azért ha kifulladsz, akkor már nincs akkora légáteresztésük, ami ne lenne kevés.
    Totobobo-ban én csak mászáskor fulladtam meg - falba ütközés előtt nem sokkal -, amúgy elég könnyű lélegezni benne.

    Respro-t nem próbáltam, úgy voltam vele, hogy Totobobo még csere szűrőkkel együtt is olcsóbb. És hitelesített mérési eredményei vannak, meg egyéb konstrukciós előnyei, nem úgy a Respro-nak.

    (#44017) ludsimon
    De menő! :K Az első olyan pálya, amin én is végig mernék botorkálni. :B

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák