Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz vamzi #2996 üzenetére

    Hát igazándiból ajánlott olvasmány a saját honlapja, mert nagyon jól van dokumentálva, lásd pl. slideToggle függvény doksiját, van egyből demó is hozzá, ha lejjebb görgetsz: slideToggle()

    Ezenkívül ami nekem sokat segített az elején, az egy egyoldalas áttekintő puska a jQuery-ről: [link]. Meg vannak még hozzá különböző összefoglaló cikkek, pl.: [link], de neten bárhol körülnézhetsz, magyar oldalakra rákeresve, biztos, hogy számtalan leírást fogsz találni.
    Én legfőképpen a puska alapján történő próbálgatással meg hivatalos honlap böngészgetésével tanultam a legtöbbet, és persze mindenhol keresgélve megoldások után jQuery-vel kapcsolatosan. Persze ez egy JavaScript könyvtár, JS-nek egy kiegészítése, így a JavaScript alapjaival sem árt tisztában lenni, de persze ez szerintem attól függetlenül, vagy épp azzal együtt is tanulható. Legfeljebb a JavaScript magját adó szintaktikával nem leszel tisztában, de mivel a jQuery nagyon egyszerű, olyasmi, mint egy könnyített JavaScript, így nem is feltétlenül szükséges hozzá (nem véletlenül az a szlogenje, hogy "write less, do more", ami szerintem helytálló).

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák