Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vati

    senior tag

    válasz Ketama #143 üzenetére

    Nem: ffi
    Kor: 33
    Munkakör: sw engineer
    Végzettség: 5 év egyetem, term.tud. kutató szakon + IT szakmai tanfolyamok
    Nyelv: angol középfok
    Nettó: nem tudom pontosan, úgy 180e körül ha mindent összeadok
    Egyéb: időnként prémcsi (nem sok), kulturált munkakörülmények, 10 éve stabil, válogatott jó társaság, a kéthavonta cserélődő low-cost 20 éves hülyegyerekek nem jellemzőek. (az egyetemi végzettség általános elvárás a cégnél)
    Hely: Bp.

    u.i.: Ketama, mi az az ''IT Support'' amiért legálisan 270 ruppót kapsz, diploma nélkül? Rádásul 13. havi fizuval, ami közalkalmazotti státuszt sejtet.
    Máshol ennyiért minimum termékmenedzsernek vagy senior programozónak kell lenni.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Eszméletlen milyen emberek írnak ide.
    Sokszor az a benyomásom vagy qrvára vetítenek egyesek, vagy állati nagy hátszéllel kerültek oda ahová. (pl. elfelejtették említeni az ''egyéb'' rovatban, hogy az apukájuké a cég ahol melóznak, vagy valaki nagyon a rokonuk a döntéshozó körökben...)

    Olvasok 1-2 fórumot ahová sok hónapja állástalan többdiplomások meg fejvadászok, HR-esek szoktak írni.
    Óriási munkanélküliség van a IT-ben, komoly többdiplomás, többnyelvvizsgás emberek hónapokig, évekig nem találnak Bp.-en állást. Semmilyet se.
    Ehhez képest itt kvázi nulla képzettségű emberkék -akinek a CVje egy fejvadász cégnél alapból menne a kukába- eszméletlen pénzekért dolgoznak - ha a fele is igaz az itt leírtaknak.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Szőrös  #165 üzenetére

    Tapasztalat?
    A konkret embereknek tobb evtized IT-tapasztalatuk van, kozep/felso vezetoi gyakorlattal is. Megse kapnak allast protko nelkul, honapok alatt sem.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz DrSoul #167 üzenetére

    Hol lehet jó állásokat találni?
    #164 :(

    Azt fejvadászok is elismerik hogy az állások 70-90%át sehol nem hirdetik meg, vagy ha igen, csak falból.

    Van egy gyanúm, hogy ezek a 300-400k pénzek teljesítményfüggő elméleti maximumok és csak egy 6 órás minimálbér a havi fix.
    A sok szimpla vetítés mellett.
    Én csak egy faszit tudok aki nagyságrendileg 400k fixet kap készhez, de ő üzletág igazgató egy nagyvállalatnál. Igaz, ráérő idejében egy üzlátg igazgató is PHzhat...

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz vati #168 üzenetére

    készhez - kézhez.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz #176 üzenetére

    Hogy lehet sokat keresni ?
    - Olyat kell csinálni amit más nem tud
    - Be kell bizonyítani hogy azt a bizonyos dolgot te tudod a legjobban
    - Oda kell menni ahol ilyen ember kell


    Ahogy Moricka gondolja.
    Hiaba tudsz valamit amit mas nem, ha nem talalsz embert aki ezert megdob havi 300k-val. Hiaba talalnal ilyet, ha csodbe megy az altalanos recessziotol es az egesz IT szektor evek ota tarto melyrepulesetol.
    Be kell bizonyitani... a legkonnyebb ha valami rokon akinek be kell bizonyitani. Kulonben akkora arc kell hozza, ami keveseknek van, es ez fuggetlen a tudastol.
    Igen-igen ritka az olyan ember akiben ez a 2 tulajdonsag egyesul. (Nemcsak nagyon okos, de az önmarketingje is jó.)

    Az en receptem lehet csunyabb, de eletszagubb :(((
    - rokoni/haveri kapcsolatokat gatlastalanul hasznositani
    - ha ilyen nincs, jo helyen, jo idoben lenni plusz leakasztani jo adag szerencset
    - annyit tanulni, hogy ne a tudashiany legyen barminek is az akadalya. (5 eves diploma+angol kozep+valami speci szakmai)
    Ezekből az utolsó önmagában kevés a sikerhez :(

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Fejv@dászLány #237 üzenetére

    Pl: ezt figyuzzátok le, mit kap egy orvoslátogató:
    Havi bejelentett 350-500.000.- alap


    Ez az ''alap'' teljesitmenyfuggetlen?
    Ha elmegyek orvoslatogatonak: mennyi ido mulva rugnak ki, ha semmit nem tudok eladni egy orvosnak se, csak szepen folveszem az alapomat es elmegyek ''latogatni'' ahova kell?

    Azert hozzatartozik a kephez, hogy orvosi/gyogyszereszi diploma kell ehhez a melohoz, gepeszmernokok nem sok sansszal palyaznak:)

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz DrSoul #249 üzenetére

    Méghogy az orvosok nincsenek megfizetve???
    Egy átlag orvos hülyére keresi magát hálapénzzel. Van, akinek csak szolid polgári jólétre futja belőle (lamerebb fajta) van amelyiknek házra, van amelyiknek palotára.
    Példa: gyerekorvosból 2 van a körzetben. Az egyik olyan hülye, hogy senki nem viszi a gyerekét hozzá. A másik KI SE JÖN a gyerekhez ha tudja hogy ott a szülők elvből nem adnak jattot. Leráz. Érdekes módon menedzserfeleségpicsa ismerőshöz azonnal ''repül'' az első szóra, mert ott egy tízezressel nyitnak ajtót.
    Saccperkb. csak hálapénzből elrakhat 200-500 ezret egy átlagos orvos havonta, aki csak a közelébe is van élő páciensnek.
    Mentősök dettó. Amikor apukámat kellett bevinni, a köcsög mentős még 3 óra múlva se jelentette le, hogy hová vitték, szerintem ott is a baksist hiányolták.

    Elhiszem hogy egy kórboncnok, citológus, laboros, beosztott kórházi orvos nem sok pluszt akaszt le, de ez a kisebbség - kellett nekik ilyesmire szakosodni.

    Az a baj, hogy az égig emelhetik az orvosok fizetését, a hálapénzt akkor is el fogják venni mert a tirpák paraszt a kezükbe nyomja.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Fejv@dászLány #287 üzenetére

    ... az inf. minek a rövidítése?
    Egyetem? főiskola?

    ''Nyelvtudás: angol''
    közép- vagy felső-?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Phantom #279 üzenetére

    Nekem is volt egy ideig Commodore Plus4 !

    Azért csak egy ideig, hamarosan egy Enterprise 128-ra upgradeltem róla. Amit aztán 1993-ig használtam.

    A Plus4 szvsz a legkiforrottabb Commodore, kár hogy túl későn jött ki... amikor már az egész kategóriájának leáldozott, legalábbis nyugaton.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz rog #296 üzenetére

    konkrétan?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Ketama #267 üzenetére

    ...tehát gyakorlatilag nem fizetésed van, hanem számlázol, közben minimálbérre vagy bejelentve saját bt-ben. (nuku munkavállalói jogok)

    Szerinted miért áll sorban több ezer, diplomás, nyelvvizsgás, sok év gyakorlatos IT-szakember -tartós munkanélküliek- a fejvadász cégeknél?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Ketama #272 üzenetére

    Én akkor keztem programozni amikor az ilyen vizsgákat ki sem találták, a középsuliban sem volt ilyen tantárgy, és a fusi-import C64 volt a standard - a PCt földi halandó nem tudta megfizetni.

    De jó befektetés volt megtanulni... ez a gyakorlat segített, hogy később PC-közelébe kerüljek, majd sajátot vegyek, az egyetem alatt ez rengeteget segített, tovább tanulhattam programozni, és végül ne a tanult szakmámban hanem az IT-ben köthettem ki.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz vati #300 üzenetére

    hurrá, tag lettem:))

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Bagoly #306 üzenetére

    /OFF
    Fejv@dászlány esetében azért kérdeztem rá, mert 1/ ahogy leírta az minden volt csak nem pontos - fejvadászként biztos tudja, interjún ugranak az ilyesmire 2/ egy másik topikból úgy rémlett, a fősulit estin/levelezőn járja, azon kívül csak kereskedelmi érettségije van

    Lezüllő oktatás: azért ez nem (csak) a tanárok alacsony fiztésének a függvénye! Attól hogy jól megemelték a fizukat, nem kezdett el szárnyalni az oktatás színvonala, ugyanazok az emberek ugyanolyan hozzáállással oktatnak. Ehhez valahol hivatástudat kell, akiben nincs meg, a pénztől se lesz.
    Én inkább a hibás oktatáspolitikában látom az oktatás lezüllésének okát: kinek volt jó ez a felhígítás, hogy boldog-boldogtalan szerezhet diplomát, nulla felvételi, hogy csak pénzkérdés lett hogy valaki kiseggeljen egy papírt? Amitől a ''régi'' diplomák is elértéktelenednek. Régen, amikor még 100 feletti felvételi ponthatárok voltak komolyabb helyekre, és pusztán az a tény hogy valaki bejutott valami elitebb szakra, egyfajta garanciát jelentett (ha nem is 100%-osat) hogy az illető nem hülye.

    Valljuk be NEM KELL ennyi diplomás. Az állások max 10-15%-a igényel valóban diplomás embert - régen, a kemény felvételis rendszerben kb. ennyinek volt esélye felsőfokú végzettséget szerezni. (és nem volt a mostani strukturális munkanélküliség) Aki tudott valami tehetséget is produkálni, nemcsak pénzt. Manapság mivel a ''papír'' nem beszél helyettünk, a pofátlan, nyomulós, nagyarcú, önmarketingben erős, esetleg pénzes, kapcsolatos figurák jutnak automatikusan esélyhez, nem az okosak. Már az iskolákban, egyetemeken is. Ez szvsz a politika bűne.

    1990 óta ELTŰNTEK a munkásszármazású gyerekek az egyetemekről! Hirtelen ennyit butult volna ez a réteg?

    Én jobban éreztem magamat abban a világban amikor a papír beszélt helyettem. Uff. /On

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Nem: férfi
    Kor: 53
    Munkakör: Senior Developer
    Végzettség: ELTE TTK nem szakirányú diploma
    Nyelvtudás: angol középfok
    Br. fizetés: 795k -> nettó 530k
    Enyéb: elég sok cafeteria, laptop, mobil, korlátlan HO
    Hely: Bp.
    Tapasztalat: 26 év programozás, nagy része C, kis C++, sok SQL, legutóbb Java. CV-ben kb. egy oldalnyi a továbbképzések listája.

    Ez sok vagy kevés? A céggel elégedett vagyok, de nem az anyagiak miatt
    Mennyit lehet kérni jövőre az inflációt figyelembe véve?
    Sajnos az a sokéves tapasztalatom, ha inflációkövető fizut szeretnék, pár évente váltanom kell, legalább cégen belül.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz ReFleXx #29175 üzenetére

    10+ éve vagyok itt. Előző cégnél 15 évig voltam ugyanabban a pozícióban. Nem is vagyok egy karrierista típus, senkit nem akarok kitúrni, csak több fizu lenne jó, amennyi az évek számához dukál.
    Váltani próbáltam néha eközben is, de sehol nem jutottam addig, hogy a fizetés szóba került volna.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz tboy93 #29599 üzenetére

    "15 fős kkv-nál dolgozom immar 5 eve .net fejlesztőkent Bp.-en."

    Ajjaj, ismerős. Csak annyi kompenzációra számíthatsz, amennyiért a tulaj úgy gondolja, még éppen nem fogsz holnap felmondani. Egy fillérrel se többre, cserébe kihajtják a beled ameddig tudják, hacsak nem vagy a tulaj rokona.
    A tulaj sokszor téved bérezési és egyéb kérdésekben (ilyenkor szoktak felállni sokan) illetve menekülni sincs hova cégen belül a mérgező kollégák elől. Állatorvosi ló a rossz vezetési módszerekben. Ebben a körben a rendszeres továbbképzések, céges mobil, céges autó mind feudális kiváltságok, ami csak "húzóembereknek" jár, a "hangyák" köszönjék meg szépen, hogy dolgozhatnak. Én ezt láttam.

    Lépj le egy multihoz, ki fog nyílni a világ előtted.
    Több mozgási/előrelépési lehetőség, a magyarnál nagylelkűbb juttatási rendszer, jobb munkakörnyezet, mint bármi magyar hátterű cég. Ha nem jön be, mozdulhatsz cégen belül, vagy akár külföldre.

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz CyberPunk666 #29949 üzenetére

    Egyet kell értsek, a háttérműveltség (tárgyi tudás) szerintem is elengedhetetetlen. Ahogy az is, hogy képes legyen logikusan gondolkodni, problémát megoldani az ember. De utóbbit tudás nélkül nincs mire alapozni.

    Sokan sokmindenre panaszkodtak már itt, de azt még nem olvastam, hogy esetleg gond van a hallgatói emberanyag átlagos minőségével is, pedig az egyetemre bejutók átlag IQ-jának szükségszerűen romolnia kellett: 30 évvel ezelőtt a népesség feleannyi-harmadannyi része tudott elvergődni egy diplomáig mint manapság. Valamennyit nőtt ugyan az átlag IQ évtizedek alatt, de nem annyit, hogy 1:1-ben indokolná a több diplomást -> vagyis átlagosan gyengébb képességű emberek is bejutnak a képzésbe és kellő szívósság után diplomát is szereznek. A képzés nem rájuk volt kitalálva 50 évvel ezelőtt, így vérszopás lesz végigcsinálniuk -> panaszkodnak a rugalmatlan rendszerre, a kontraszelektált oktatókra, az értelmetlen szórótárgyakra, az egész világra.
    Valahol mindenkinek igaza van vsz., azt nem látom, hogy Nyugaton miért működik a rendszer? Ott sem sokkal magasabb a népesség átlag IQ-ja, mégis több a diplomásuk.

    A szokásos ellenérv, hogy manapság több a fehérgalléros munkahely mint régen,
    de ettől még nem hinném, hogy az elméleti fizikus, prog.mat. képzés "nehézségi foka" sokat változott volna. 30 éve még bolognai rendszer se volt nálunk.

    Ami a topikhoz is kapcsolódik, Magyarországon a munkáltatók elég brutálisan megfizetik a felsőfokú végzettséget, signaling értéke van. Akkor is, ha vannak problémák a képzéssel, és esetleg nem is releváns a végzettség adott munkakörre. Volt ének-torna tanárszakot végzett kollégám is, mint sw fejlesztő. Engem annak idején a 90-es években úgy vettek fel fejlesztőnek, hogy se releváns diplomám, se fejlesztői tapasztalatom nem volt.

    Szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban nagyon nem szokták díjazni az ennyire kacskaringós karriereket, de felvetődik a kérdés: mi a diszfunkcionális, ha ilyenek mégis lehetségesek itt kelet-európában? Mi van elszúrva a mindenen kívül?

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz CyberPunk666 #30045 üzenetére

    1. Külföldi egyetemre olyanok mennek, akiket tudnak finanszírozni a szüleik. Pl. az én gyerekeimnek nem opció. Az ismerőseik, akik oda mentek tanulni sincsenek elájulva, de a kinti diploma marketing értéke az álláspiacon jobb, akár megalapozottan, akár nem.

    2. A huszonéves gyerekeim most küzdenek a BME-vel. Rettenet sokat tanulnak, én annak idején az ELTE TTK-n nem lettem volna ennyire képes - mégis elvégeztem 5 év alatt. Mióta bolognai rendszer van, sokkal rugalmasabb is, mint akkor, mégis úgy emlékszem, nekem könnyebb volt, messze nem voltam olyan szorgalmas mint ők.
    Ehhez képest sokallom, amit a mai, arányaiban nagyobb számú egyetemistának tanulni kell manapság.

    3. A komoly családi háttérrel igazad van abban, hogy átlagos hátterű gyereknek közel lehetetlen a tantervi háló szerint, 7 félév alatt megcsinálni a BSc-t mondjuk a BME VIK-en, valahol mindenki meg fog csúszni egyszer, és jó ha csak egyszer. A gyerekeim meg se tudják mondani, hányadévesek:-) De ha valaki pl. pedagógus családból jön szerintem nagyon nagy előny az egész képzési rendszerben.
    Viszont a nagyobbik gyerek már félállásban dolgozik az IT-ben, kérlelik, hogy menjen teljes állásba, de nem akarja hogy a BSc rovására menjen. A papír azért kell... és arra példa, hogy lehet valakiből jó szakember annak ellenére, hogy végigbukdácsolta az egyetemet.

    3. Még a mai 50+ eszemmel sem értem, miért csinálnak ebből-abból szórótárgyat, amikor nem lesz rá szükség a munkában, vizsga után bátran el lehet felejteni örökre, nem alapozó tárgy további szakmai tárgyakhoz (csak úgy lebeg a tantervi hálóban) nem tanít rendszerben gondolkodásra, viszont rengetegen elvéreznek rajta.

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz axioma #30044 üzenetére

    "offoff, de az iq az nem no, mert mindig ujrakalibralja magat... amire gondolsz hogy a korabbi evek kiertekeleset hasznalva a jelenlegi atlag nem lenne magatol 100"

    Igen, az IQ teszteket is újra kell kalibrálni pont azért, mert az "átlag" időben növekszik, ha nem korrigálnák vissza. Flynn-effect [link] Megdöbbentő olvasni, hogy az "átlag IQ" évtizedenként 3-al nő.
    Az kérdéses, hogy ehhez hozzáadható-e az egyes ember IQ-csökkenése a kor előrehaladtával (25 év felett már csökken az IQ, igaz lassabban és kevésbé lineárisan mint ahogy a globális átlag növekszik) laikusként szerintem nehéz az okokat és okozatokat kibogozni - de a konklúzió sehogy sem szívderítő...
    A világ fejlődik és egyre komplexebb, az egyes ember meg csak hülyül ahogy öregszik, relatíve és abszolút is - csak abban lehet bizakodni, hogy van honnan hanyatlani :D .
    De nincs miért csodálkozni, a HR-esek fejvadászok miért a fiatalokat preferálják az öregekkel szemben. Van egy sejtésem, hogy az itt említett szédületes fizetések csak az 50 alatti korosztályra vonatkoznak.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz #31733248 #30124 üzenetére

    "Mert ha valaki az alkalmazotti létbe beleragad, akkor (kevés kivétellel) sajnos nem csak a munkaszerződését írja alá, hanem azt is, hogy lemond a valóban minőségi élet anyagi feltételeiről. Például nem lesz nagy és új családi háza, jó kocsija és rengeteg minőségi szabadideje."

    1. A "valóban minőségi élet feltételeiről" nem mindenki ugyanazt gondolja. Pl. van, akinek az lenne a minőségi élet, ha fel tudna kelni a tolószékből. Vagy ha eljutna az alkalmazotti létig. Érezheti úgy, hogy minőségi életet él nagy budai villa, százmilliós terepjáró nélkül is, mert mások az igényei.
    2. Az emberek elsöprő többsége nem alkalmas vállalkozónak, és nem a neveltetése, hanem a lelki működése miatt. Sokan megragadnak a Maslow-priramis alsóbb szintjein, és nem azért mert tehetségtelenek.
    3. A sikeres meg a sikertelen vállalkozó között az a különbség, hogy előbbinél volt egy gazdag apuka aki kifizette az első négy sikertelen vállalkozás tanulópénzét, mielőtt az ötödik sikeres lett végül. A sikert is meg kell tanulni. (Pár éve a HVG-ben volt erről egy cikkecske -most nem találom- hogy az anyagi sikeresség legjobban azzal korrelál, hogy gazdag családból származik-e az illető.)

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Egyre olvasmányosabb, ahogy bejött a hitvita arról, hogy autóval vagy anélkül kéne munkába járni, pedig az eredeti kérdés egész más volt - ha jól értem, az, hogy mennyit ér meg a céges autó mint kompenzációs csomag elem, és milyen feltételekkel?
    Pl. az se utolsó szempont, hogy van-e mindig rendelkezésre álló free céges parkolóhely, és ha nincs, melyek az alternatívák? Lakóhelyen lehet ingyenesen parkolni a céges kocsival?

    1) Esetemben autóval 20-25 perc a tipikus bejárás reggeli csúcsban, este 15 perc.BKV-val oda és vissza is 1 óra, csak az időt nézve.
    Ilyen peremfeltételek mellett széles határok között leszarom, hogy mennyivel drágább az autó napi munkába járásra Bp-en belül, akár privát akár céges. Egy életem van, és nekem nem mindegy, hogy ezt mivel töltöm, a BKV-n vagy a saját minőségibb szabadidőmet élve.
    Ha nem lenne céges ingyen parkolás, én is elgondolkoznék, milyen paraméterek mellett éri meg céges vagy privát kocsival bejárni, mert az rádob a parkolási időre..

    Az eddig mások által közölt számok nagyjából helytállók, annyiból nem releváns rám, hogy én minimálautóval járok munkába, másmilyen (=újabb,drágább) autóm nincs és nem is tervezek venni. A benzines használt minimálautó olcsóbb, még az elszállt áremelkedések után is. Attól minimál, hogy még éppen gurul, elvisz munkába, de az se tragédia, ha éppen kihullik alólam, legfeljebb villamosra ülök, amíg nincs másik helyette.
    Csak azt költöm rá, ami ahhoz kell, hogy ne essen szét alattam a jövő hónapban. Márkaszerviz? Soha egyik kocsim se volt márkaszervizben, mert nem volt értelme, ahogy Casco se volt rajtuk, annak még kevésbé volt értelme. Más ligában játszom.
    NEKEM azért éri meg a saját autóval munkába járás, mert hányok a BKV-n megtapasztalható proletár tömegtől, és a rengeteg időbeli és térbeli kötöttségtől amivel a tömegközlekedés jár. Az undoritó szaguktól, az állandó covidos köhögésüktől. Undorodom a közlekedő tömegtől. Hogy ezt módom van elkerülni, 100%-ban életminőségként fogom fel.
    Ezért sem akarok az agglomerációba költözni mert ott megint vagy a tömegközlekedésben tölthetem a fél életemet undorító emberek között, vagy ingem-gatyám ráköltöm az aktuális minimum 1, de inkább 2 kocsimra, és mellé még 1/3 életemet a külső-pesti dugókban araszolásra. (ami még mindig sokkal komfortosabb mint a BKV)
    Inkább Bel-budán belül maradtam, és kocsival 20-30 perc alatt bent vagyok a céges mélygarázsban. Este ugyanez 15 perc. BKV-val 55-60 perc alatt még soha nem sikerült megúszni, mert én a "sétálást" is beleszámítom a BKV-megállókig. De megértem, hogy valaki rákényszerül, nem cikizem. Kinek mi a fontosabb. Nekem ennyit megér az életemből, hogy azt a napi +1 órát nem a BKV-n töltöm.

    A minimálautó kétségtelen hátránya, hogy pl. Dalmáciába már nem mernék elindulni vele. (pl. semmilyen asszisztencia jellegű biztosítás nem létezik 15 év feletti kocsikra, sem olcsón, sem drágán)

    Ja, még egy: a minimálautóm kombi, és hoztam már haza vele 2,50 magasságú IKEÁs faliszekrényt is, pár egyéb bútor mellett. Aránylag ritkán kell tényleg a nagy csomagtér, de akkor szívás, ha nincs. Nem mindenkinek vannak haverjai ha kunyerálni kell.
    Én már nem is számolom, hány 10-100 ezret spóroltam sok év alatt, csak ezért, a kényelmetlenségről nem is beszélve. Az utolsó az volt, amikor Vaterán vett komódokból hoztam haza kettőt úgy, hogy le kellett tekerni a hátsó ablakokat, hogy fizikailag beférjen.

    2) Luxus = olyan autó, ami a minimálautónál drágább, figyelembe véve a minimál-felhasználást, ami lehet több, mint a napi munkába járás Budán belül.
    Agglomerációból bejárásra / család mellé már egy fokkal jobbat kellene választani, szerencsére nekem nincs ilyen igényem, a gyerekek felnőttek, Budán lakhatok saját lakásban, nincsenek kötelezettségeim. Ha valaki külföldre nyaralni is akar menni, akkor értelemszerűen nagyobb megbízhatósági faktorú autó kell = magasabb fenntartási költségek, avulás, stb., nem elég a minimálautó, de a bérlés mint alternatíva se olcsó mulatság. Ezt ki kell matekozni.

    Persze, hogy egyénfüggő, kinek mi a luxus, szerintem a fő szabály, hogy ami a lehetőségeinken belül van, de nem része az alapvető napi igényeknek, az luxus.
    Aki ide ír és innen olvas, arra teljesen igaz, hogy a minimálautó az ami kevesebb mint 6 havi fizuja, és időlegesen beütő nagyobb javításokat is cashből ki tud gazdálkodni, nem kell megtakarításokat felrobbantani miatta. Így nem luxus, egyébként de bizony az.

    Én onnantól kezdtem embernek érezni magam 24 évvel ezelőtt, hogy lett kocsim, és nem voltam a tömegközlekedéshez kötve mindenben, úgy, hogy 1 órányira lakom mindentől ha tömeggel kell menni. Taxi? Privát kocsival oda-vissza átjárok Pesten 1liter benzin árából, taxiba még alig szálltam be, már csilingelnek a több liternyi benzin tarifák - elég nyomorultul érezném magam, ha csak arra lennék utalva.
    Ha van korlátlan felhasználású céges taxicsekk, az persze más....

    Rövidre fogva, luxus az, amit mások nem engedhetnek meg magamnak, de én igen :D

    3) cégautó? Szerintem már sokan leírtak mindent pro és kontra. Egyet tennék hozzá, hogy ha már eleve van privát autó is a céges mellett -ami egy életkor felett tipikus szituáció-, akkor annak a költségeit nem lehet hozzáadni a céges kocsi mint juttatás előnyeihez. Attól nem fog megszűnni a privát kocsi szervizköltsége, adója, avulása, hogy van céges is mellette.
    Ha csak az egyiket használjuk napi szinten, még rosszabb üzlet.

    Vsz csak úgy van értelme a cégesnek, ha magam szempontjából, magánhasználatra, ingyen tartom fenn. Úgy duplán megéri, mert van egy viszonylag új, jó kocsim, amivel külföldre is el merek indulni, és nem adóztatnak rommá miatta. Egyébként nem éri meg. De egyéni mérlegelés kérdése.

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz D1Rect #31284 üzenetére

    Biztosítás szerintem se éri meg, ha valakinek van rendes magyar TB-je.

    Szerintem is sokkal jobb deal egészségpénztári számlára kérni a cafeteriát, már ha lehet.
    Viszont, az adóvisszatérítés csak az után az összeg után jár, amit a nettódból fizetsz be az EP-számládra. Szóval a cafeteria-keretet nem lehet adóvisszatérítéssé konvertálni, különben mindenki azt csinálná.
    Ez is egy jó kérdés a sokadik körös állásinterjún, hogy pontosan mire lehet kérni cafeteriát, milyen feltételekkel?

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz CyberPunk666 #31280 üzenetére

    Még az a vicces, amikor unit tesztet íratnak indiaiakkal.
    Meghívja a teszt a fél világot, bármi mockolás nélkül, és a végén visszatér hardkódolt Success-el. A coverage az egekben lesz, minimális efforttal. Ez ám a hatékonyság!

    (A szomorú, amikor a már meglevő valódi teszteket kidobják azzal hogy számukra karbantarthatatlan, helyettesítik ilyen "örökzöld" teszttel, a szintén indiai manager pedig vsz. coverage alapján kapja a bónuszát, így érdeke elhinni, hogy mekkora király a csapata.)

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz D1Rect #31287 üzenetére

    Az EP szokott küldeni levelet január vége felé, hogy mennyi az előző évi összes befizetés, és ebből mennyi, ami adókedvezményre jogosít. Utóbbit lehet felhasználni az SZJA-bevallásban

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz axioma #31286 üzenetére

    annak éri meg, pl. nekem, aki havi 20 ezret költ gyógyszerre. Csak azért csinálom, hogy egyátalán ki tudjam használni a cafeteriát, különben gondban lennék.
    Manapság, aki nem családos, nincs kiskorú gyereke, saját lakásban él, nincs lakáshitele, kocsival jár, nem sokmindenre költheti SZÉP-kártyán és EP-befizetésen kívül, és így is szuboptimális az adózása. Esetleg még BKV-bérletre lehetne költeni.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Vismajor01 #31291 üzenetére

    Hát... ahogy tudom, gyomortükrözés magánba sokkal kevésbéfájdalmas mint TB-re, már a cső vastagsága alapján... bélre nincs összehasonlítási alapom hogy TB-re milyen, csak az, hogy magánba abszolút nem volt negatív élmény, semmire se emlékeztem.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Hát, értem én hogy kijött az új Hays bértábla, de ez még mindig nem csorgott le az én szintemre. Ha valaki formailag senior, mit kell csinálni ahhoz, hogy ne feleannyit keressen mint a szakmai átlag?
    Mit kell ahhoz mondani a bértárgyaláson, hogy figyu, miért fizettek nekem feleannyit, mint ugyanilyen poziban másoknak? Miért kéne nekem ezért a nulla per 2-nél többet letennem az asztalra?
    Én nem akarok sokat keresni, csak annyit, mint mások ugyanekkora beosztásban. Mi ebben a rossz hozzáállás?
    50+ éves vagyok, kész lennék fejlődni szakmailag, de senki se mondja, hogy miben kéne micsodát? És mi az elvárás?

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Jhonny06 #31383 üzenetére

    Na látom, soha senki nem érti, miről beszélek, amikor bedobom ezt a témát hogy vajon mi a jó úristent mér a Hays, és mire lehet következtetni belőle, és vajon miért keresek feleannyit mint mások ugyanilyen paraméterekkel.
    1. szerintem ez a topik az elejétől tévúton van, ott hibádzik az alapfeltevés, hogy néhány (6-8) paraméterrel be lehetne lőni valakinek a munkaerőpiaci értékét. Minden erre alapuló okfejtés teljesen hibás.
    Vannak a jobhopperek, akik idomultak ehhez a rendszerhez, és kb a dolgozó munkaerő 5-10%-át reprezentálják. Ha valaki életében 2-3szor többször változtat állást IT-ben, akkor vsz jobhopper. A többi reszket azért, hogy ne rúgják ki. Ez az alapellentét.
    2. Multicégeknél meg ellőtte KKV-nál rengeteg olyan kollégát ismerhettem, akire ezek a "karrier" sémák amiről itt írtok egymásnak, nem relevánsak. Pl. létezik az a jelenség, hogy valaki "bezáródik" egy projektbe és a hozzá tartozó limitált tudásportfólióba, mert a management tudja róla, hogy egzisztenciális okok miatt soha nem fog ugrálni vagy reklamálni. Pl. fogyatékos gyereket nevel, ő maga fogyatétok, gondoskodnia kell lerokkant szüleiről, stb. Innentől az a séma, hogy "jaj, csak megmaradjon az állásom, ez a mia eldurvult világ nem nekem való". Szóval ő "egyéb" okok miatt kizárja magát a "kurrens" tudásból, és örülhet hogy az aktuális rabszolgahajcsár menedzsere nem rúgja ki, mert infromális csatornákon keresztül tudja, hogy szakmailag rendben van,. De ugyanezt nulláról eljátszani egy új managerköcsöggel már nem fogja tudni, vagy kétesélyes, és jövő héten is kelleni fog a felnőttpelenka vagy mit tudom mi.
    3. Sok tényszerűen senior szinten álló fejlesztő van ismeretségi körben, akinek van valami handicapje. Pl. vak, süket, tikkel, narkolepsziás, autista. Ezen a ponton kiderül, miért végtelen kártékonyak a HR-cégek. Elvétve mérik azt, hogy ki mire képes, helyette leginkább azt, ki mennyire tudja eladni magát.
    Pl. ha valaki narkolepsziás vag autista, teljesen irreleváns, hogy ettől még remek kódoló és hűséges, jó munkaerő lehet, feltéve, hogy feladatspecifikáció alapján dolgozhat, nem várják el tőle a puszta létezéshez is arcoskodjon, játssza az eszét, simuljon a seggarc managerekhez, besimuljon a "cégkultúrába" csak végezni akarja a dolgát, mint limitált kódoló, minden jobhopper ambíciók nélkül, csak és kizárólak a túlélésre játszva. (azaz az IT-ben elérhető átlag feletti jövedelem egyetlen célja, hogy ne egy hajléktalanszállón végezze amikor már munkaképtelenné válik a betegségei miatt.
    Időnként beszólnak neki, hogy "miért vagy itt? talán túl hideg van odakint?"
    4. a legtöbb ember nem azért van abban a pozícióban amiben van 20-30 éve, mert szakmailag arra determinált, hanem azért mert objketíve nincs lehetősége váltani. Pl. 20 évig gyereket nevel. Hova lett a szakmai karrier? Kinek a hibája hogy így alakult?
    Be kéne vezetni az itt is fellelhető jövedelem*belövő "paraméterek" közé, hogy pl. hány gyereket neveltél föl amíg edzetted a karrieredet? hány és milyen fogyatékosságod van? Van-e releváns szakmai végzettséged, avagy amikor utoljára lett volna lehetőséged tanulni, az IT-t még föl sem találták? Pesten laksz, vagy egy borsodi zsákfaluban?
    Az is egy jó metrika, hogy egyenesági felmenőid hány osztályt végeztek a hány lehetségesből?

    Visszatérve a topik alapfeltevésére, milye szorzókat jelentenek a felsoroltak a hosszú távon elérhető bérben? (1.,2.,3,.4.,)
    Hány % fizetéslevonást ér, ha valaki narkolepsziás, autista, tikkel, vagy fogyatékos, azon belül mennyire? KIs túlzással, ezek nélkül az egész topic csak a jobhopperek önfényezése.

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Nem tudja valaki, mifelénk miért tabutéma hogy ki mennyit keres?
    Skandináviában miért transzparensek a fizetések?

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz -Skylake- #31851 üzenetére

    Ugyanaz a multicég, itt expliciten tilos beszélni bérekről, Skandináviában meg nyilvános. Sőt, német leánycégnél is a bérsávok transzparensek, ha a konkrét fizuk nem is.

    Talán a németeknél tökösebb a szakszervezet mint nálunk? Lenne miért harcolni, mint ez is. A dolgozóknak érdeke, csak a tulajoknak, managementnek nem érdeke a transzparens fizetés, mert úgy nehezebb elrejteni a bérfeszültségeket.

    Ha nálunk is ki lehetne harcolni a publikus fizetéseket, vsz felfelé húzná az átlagot.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz ReFleXx #31852 üzenetére

    csak álláshirdetésekben. :(

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Tapsi #33519 üzenetére

    " a városlakóknak konkrétan években mérhető várható élettartam csökkenés."

    Biztos? Konkrét adatok? Én úgy tudom, Bp-en a legmagasabb a várható élettartam az országban, ehhez képest a friss levegőjű agglomerációban pont kevesebb. (talán elfáradnak az emberek az ingázásban?)

    Ez a szmog-elméletet a való életben is kevéssé látom alátámasztva. Az agyonstigmatizált bp-i panellakótelepek még mindig tele vannak a mostanra 80+-os őslakosokkal, akik 40+ éve vígan elvannak ott.
    Az általam régen látott adatok alapján sokkal jobban függ a várható élettartam a szociális helyzettől, a 2.kerületben kb. annyi mint Németországban, Kőbányán pedig annyi, mint Szíriában. Inkább a szegénység árt, nem a városi levegő.

    [ Szerkesztve ]

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Tapsi #33671 üzenetére

    bocs, látom pont kiszerkesztettem amire válaszoltál.
    Az általánosításon kötözködtem, hogy "a városlakók". És hogy a légszennyezés ártalmai tényleg annyira döntőek. Azt se értettem soha, miért akarnak az emberek a belvárosba költözni. Ha ott lenne lakásom, én inkább kijjebb mozognék Pesten belül maradva.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Egon #34538 üzenetére

    A riogatás annyiből jogos, hogy az adócsalók országa vagyunk, sokaknak akkor jön majd el a pofára esés, amikor rájönnek hogy minimálnyugdíjra jogosultak csak.

    btw. régebben, 1997 előtt az egyetemen töltött évek is beleszámítottak a nyugdíjba, feltéve, hogy a képzés megszerzett diplomával zárult.
    Akkor ezt eltörölték de felmenő rendszerben, vagyis akik 1997 előtt szereztek első diplomát, azoknak még beleszámít, a később végzetteknek nem számít bele.
    Hol lehetne megtudni, hogy mi az aktuális helyzet?
    Nem mindegy, hogy 5 évvel több vagy kevesebb a beszámítható munkaviszony.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz axioma #34544 üzenetére

    Nekem is úgy merült fel, hogy 1996-ban végeztem, de csak 1997 elején államvizsgáztam. Amikor ki akartam számoltatni valamikor kb. 10 évvel ezelőtt, hogy mennyi évem van már a TB szerint, be kellett küldenem az indexem összes oldalát lemásolva még az üreseket is... (mert pl. érvénytelen félév sem számít be, és az állítólag csak az indexből látszik.)

    Linkek: gyors guglizás után, pl. ez a kettő relevánsnak látszik:

    https://www.nyugdijguru.hu/nyugdij/oregsegi-nyugdij/korbetoltott-oregsegi-nyugdij/szolgalati-ido/mikor-minosul-szolgalati-idonek-a-felsofoku-tanulmanyok-idotartama

    https://ado.hu/tb-nyugdij/hogyan-lehet-szolgalati-idot-szerezni-felsofoku-tanulmanyok-idejere/

    Lehet, hogy külön kérni kell hogy beszámítsák, mert automatikusan nem történik meg.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz vati #34545 üzenetére

    Egy harmadik link, itt az 5. pont alatt az is megvan, hogy ezt tényleg nekünk kell kérni és bizonyítani:
    "A felsőfokú tanulmányokról nincs adat a társadalombiztosítási nyilvántartásokban, így a tanulmányok időtartamát a nyugdíjbiztosítási hatósági adategyeztetés során az érintett személynek kell bizonyítania."
    így tessék vigyázni a leckekönyvre, éveket jelenthet.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    válasz Qtya123 #34851 üzenetére

    Nem mintha általánosságban nem értenék egyet, csak két példa cáfolatnak a Windows PC-világból: Total Commander, IrfanView.

    Az összes fontos feature benne volt a 15 évvel ezelőtti verziójukban is, azóta nincs sokat hozzátenni, úgy jó ahogy van. Egyikért sem kötelező fizetni, a TC-t megvettem (shareware), hogy jelképes összeggel támogassam a fejlesztőt, de azt se muszáj.

    Első bizniszből meggazdagodni akaró feltörekvő vállalkozóknak nem perspektíva mint "üzleti modell" :) Van gazdájuk, aki nyilván nem ebből él, vannak új verziók továbbra is, de manapság nagyrészt bugfix megy beléjük.

    Nagyfokú naivitás azt hinni, hogy pénzért tudást lehet venni. Legfeljebb munkaerőt lehet, de tudást nem.

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

  • vati

    senior tag

    Lazításnak, ha valaki nem botlott bele eddig: Jönnek a mókusok
    Amikor a sok váltani készülő, törekvő, piacképes mókusnak szembejön a magyar valóság: tök mindegy, milyen szorgalmasan fejleszti magát, szív fel újabb skilleket, úgyis minden jobb állásra megvan a csókos/belsős jelölt. Másik, ami eszembe jut róla, a sokadik előző főnök, aki így fakadt ki amikor a recepcica pozícióra beérkezett 600+ pályázatot kuka helyett az asztalára kézbesítették: "ennyire hideg van kint?"

    Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

Új hozzászólás Aktív témák