Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bagoly

    senior tag

    válasz Goose-T #2377 üzenetére

    Szia!

    Válasznak írtam a nettó 400-at, mert FLx nettót írt. Én is bruttóban szoktam fizetési igényt meghatározni. Most eljutottunk a nettó 400-tól a nettó 250-ig. Érdekelne továbbra is, hogy ki mire alapozza ezt. Illetve ki mit gondol arról, hogy az Exchange-t "mennyire kell ismerni" ezért? Én általában MS vizsgaanyagokból tanulok és azt nem tudom belőni, hogy ezért a pénzért (amit eddig elég tág határokkal határoztunk meg) MCP szint dukál, vagy valaki már látott Exchange-t és az is elég...stb.

    Szeretném felmérni magamban, hogy mekkora befektetéssel (mennyi tanulással) milyen haszon érhetó el, mert egyre inkább azt látom, hogy 200-300 között adnak egy bölcsésznek is a diploma után, úgy hogy semmit nem tanul utána, meg egy IT-s-nek is, csak elvárják, hogy utánna "szénné tanulja" magát plussz 50K nettóért. Most nem pont egy Exchange-re kell itt gondolni, hanem hogy mondjuk tudd az MS-SQL, Exchange, Windows Server, System Center, Sharepoint vonalat, konyíts a REDHAT, SUSE linuxhoz, MYSQL-hoz, JBOSS-hoz stb, amiket önállóan mind megtanulni mondjuk önmagában jópár év és kapsz egy kezdőhöz képest plussz 50K bruttót.

    Kicsit ilyen érzésem van. Ezt szeretném eloszlatni, ha lehet. ;)

    ''A nagy nyíl útján, meg nem állva, hitesen és szerelmesen, förtelmeit egy rövid mának nézze túl szemem.''

Új hozzászólás Aktív témák