Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • axioma

    veterán

    válasz Mercutio_ #2282 üzenetére

    Elso korben inkabb spanyol... vagy akar valami mas, masodiknak sztem mar pont az jo ami nem a legelterjedtebb masodik; meglatom mit tanitanak, meg mennyire erdemes egy nyelvcsaladvaltast is eroltetni. Ha rajtam mulna, en valami mesterseges nyelvet nyomatnek az egesz vilagon - kicsit kacifantosabb sztori de kb. ezert tanultam meg 14 eves koromban valamennyire eszperantoul (mar nem sokat tudnek felidezni aktivan), csak azt sajna anno annyira "magaeva tette" a szoci e'ra, hogy a kornyezo orszagokban sok helyen reflexbol negativ a hozzaallas. Pedig akar az, akar masik, rendszerezettsegre epulo hid-nyelv rengeteget segithetne, leginkabb a logikussagaval, a konnyebb tanulassal. Az eszperanto kismeretu szotaranak szokincsereje - a kepzok rendszere miatt - egy kozepes angol szotarenak felel meg; a nyelvtanat meg en magam irtam le 2 szotarfuzet-oldalra. Mind az egy kivetellel egyutt :) De vegulis tok mind1, hogy melyik, csak en ezt ismerem, ebbol tudok extrapolalni. Ha lenne olyan NEM sok evezredes, ma mar logikatlan hagyomanyt magaval cipelo nyelv, ami konnyen tanulhato, eleg lenne mindenkinek azt megtanulni, nem lenne dilemma. (Tarsalgasi celu - a matematika nyelve't nem sorolom ide.)

    Jujj de off, sorry. Raadasul most latom, az egyik evszamot el is rontottam, pedig pont gondoltam hogy akar kikeresheto is lennek, de igy megsem :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák