Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bpx

    őstag

    válasz Senhi #8510 üzenetére

    IIT/LZ-től nem kell félni szakirányon, sokkal lazábbra veszik a figurát
    LZ 1 tárgyból tart 3-4 előadást, és többet nem is látod
    3 tárgy van ugye:

    Intelligens RendszerFelügyelet (MIT): nem tudom mit akartak tanítani, Pataricza óriási, ám semmitmondó UML ábrákról dumál szinte végig, van néha (akár külföldi) vendégelőadó is, de azoknak az óráknak sincs sok értelme
    órai slideok használhatatlanok, jegyzet nincs, szóval nincs miből megtanulni, amiről amúgy se tudod hogy micsoda
    volt egy alulspecifikált házi feladat, ahol kb. senki nem tudta mit kell csinálni, de valahogy elfogadták... :D egyébként ebből a tárgyból 2 éve volt egy elég nagy balhé (legalábbis úgy hallottam), azóta csak pozitív irányba változhatott
    nálam a vizsga konkrétan úgy zajlott, hogy bementem szóbelizni Patariczához, ő közben szivarozgatott, és olyan dolgokról beszéltünk, amiket a tárgy nélkül is tudtam :)

    és akkor ezt felejtsük is el, jöjjenek a jó/érdekes dolgok:

    Adatvezérelt Alkalmazások Fejlesztése(AUT): adatbázisok, gyakorlati megközelítésből, főleg fejlesztői szemmel
    vannak laborok is (nem az itlabor1-2), ahol előkerül az MS-SQL, Oracle, sőt még valami mobilos alkalmazás is pythonban

    ObjektumOrientált szoftverTervezés (IIT): kb. haladó Java kurzus + egy kis webservice világ
    na jó, itt azért a vizsga kicsit húzósabb, de nem szoftvertechnológia szint :)

    a 2 szakiránylabor az OOT-hez kapcsolódik, ahol az órán vett témakörökből kell feladatokat megoldani (RMI, CORBA, Swing, perzisztencia, webservice, stb..)

    az utóbbi 2 tárgy (+2 labor) sztem hasznos, de szvsz cégeknél nem az számít, hogy iskolában laboron már láttál pl. Hibernate-t, CORBA-t, vagy akár PL/SQL-t, mert az, hogy legyen tényleges gyakorlatod ezekben, ahhoz ez kevés - de kiindulási alapnak jó
    (MSc rendszerfejlesztésen 1 félévig szívtunk CORBA-val Java/C++-ban is, na az már inkább)
    mondjuk én pl. a Magyar Telekomhoz is jelentkeztem gyakornoknak a nyáron (Java fejlesztés), ott azért nekik nagyon tetszett a beszélgetésen, mikor szóba jött, hogy ilyen dolgokkal is foglalkoztam már - utána hívtak is, hogy mehetek hozzájuk, csak közben az Oracle Junior Képzésen keresztül sikerült elhelyezkedni :)

    szakdolgozat: elég sok irányba el lehet menni
    SOA (Java/.NET is), grafika, deklaratív nyelvek, szotfvertesztelés/minőség (na ez azért baromi unalmas sztem), modellalapú fejlesztés, GRID alkalmazások, egyéb egzotikus dolgok Java/C++-ban és még sorolhatnám
    1-2 éve még ethical hacking is volt

    én speciel SOA-ztam (és MSc-n is azt folytatom) .NET-ben, kódgenerátort írok WCF-es webszolgáltatásokhoz

Új hozzászólás Aktív témák