Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaciG

    addikt

    válasz ProgServ #2804 üzenetére

    Szia.

    Friss tapasztalatok, 2 és fél hete érkeztem Dublinba (illetve kicsivel mellé :) )
    Ha van valami szakmád/képesítésed ami hiányszakma, akkor hívnak akkor is ha még nem vagy itt, egyéb esetben nagyon ritkán. Hogy merre fele keress szállást? Ez attól függ merre akarsz dolgozni, ha meg nincs konkrét akkor pl. valahol a Luas (helyi villamos) nyomvonalán pl. vagy olyan helyen ahonnan van közvetlen busz a belvárosba. (de ha megírod milyen munkát keresel könnyebb, mert pl. ha vendéglátós munkát akkor érdemes a center közelébe helyezkedni). Szállásra a daft.ie jó még vagy a facen van egy "Rent in Dublin" csoport.
    Itthonról is fizethetsz, de azért én előtte tuti megnézném a szobát, vagy megnézetném valakivel. Egyébként úgy működik, hogy ha tetszik akkor megdumáljátok a részleteket, általában fizetsz egy havi lakbért és a depozitot, majd beköltözöl. (Nekem az a tapasztalatom, hogy otthonról nehéz lakást találni, de lehet én voltam csak béna). Ha egy hónapon belül várhatóan lesz munkád 1500 euró elég, egyébként húzós, mert egy szoba Dublinban simán megvan 500 euró + 500 deposit és akkor még nem kajáltál,utaztál,stb.
    Ha nagyon kérnek lord lattert, írj magadnak és add meg egyik haverod elérhetőségét aki beszél angolul.
    Közbiztonság szerintem jó, az emberek 90% pedig nagyon kedves ahogy én tapasztaltam.
    PPS számot viszont csak akkor adnak ha már van levél ami igazolja hogy lesz munkád (jövőbeli munkáltatótól), illetve van pár kiskapu, pl. a te általad írd Self employe (nem tudom működik-e).

    [ Szerkesztve ]

    BANZAII

Új hozzászólás Aktív témák