Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Parci #188 üzenetére

    Akkor had válaszoljak.
    1: természetes dolog, hogy egy szolgáltatásért fizetni kell. A bazár egy piac, még akkor is ha virtuális. A piacokon meg napi jegyért lehet árulni. Ennek jogosságát nem kérdőjeleztem meg! Persze azt is látni kell, ha a bazárosoknál a tagok nem vásárolnak, nincs bevétel. Ha nincs bevétel nem fizetnek a ph-nak.
    Mekkora piac is ez? Jól mutatja, hogy boltok is vannak a bazárokban és egyre több a bazáros. Tehát a forgalom nem kicsi. Azt is tegyük hozzá, hogy velem együtt sok tag irányit, érdeklődőket a bazárok felé. Így azt hiszem a kör bezáródott és mindenki jót tett mindenkivel.

    2: nem tudakoltam a ph költségvetését. Nem tartozik rám. Mint ahogy a ph-ra sem, hogy a tagoknak mennyi az otthoni rezsije. Nyilván mindenki, én is azt akarjuk, hogy legyen ph. Nem írtam olyat, hogy "le a ph-val", de még csak olyat sem, hogy csináljunk forradalmat és döntsük meg a rendszert.

    3: hozzászólásomban kifejtettem én is, hogy ez egy szolgáltatás. Azt nem írtam, hogy üzlet. Nyilván az és nem az átlag tagnak. Mert nekem ebben nincs üzlet. Az nektek van. Hangsúlyozom ez nem baj.
    A tartalom minőségét nagyon ritkán illettem kritikával mióta itt vagyok. A hsz-ben erre nem is tértem ki. Nyilván mind azzal, mind a társasággal meg vagyok/vagyunk elégedve, hiszen sokat vagyok/vagyunk itt.

    4: logout: úgy is lehet nézni, hogy nem hoz pénzt, ami közvetve talán igaz. De ha a szakmai részét nézed igen is generál forgalmat (újabb tagokat). Miért? Mert én (és gondolom mások is) szeretem a teszteket olvasgatni egy user tapasztalatai alapján. Mivel az a valóságot mutatja és teljesen más egy bemutató teszt (ahova esetleg a gyártók forgalmazók válogatott terméket küldenek). Meg ugye mindent ti sem tesztelhettek, így viszont több teszt elérhető a ph-n.

    5: nyilván az apróból sem ömlik a pénz. De egy fórum életében talán elengedhetetlen. Akik ott eladnak sok esetben a bazárban költik el a bevételt. Akik pedig ott vásárolnak a fórumon(is) kapták a linket, hogy azt "kell" venni. Megint egy kör amiben mindenki jól jár.

    Zárszónak annyit csak, hogy ne legyenek a szabályok kőbe vésve! Mert mint kitárgyaltuk ez egy szolgáltatás, és tessék figyelembe venni amit az öregek írnak. (az igazi nagy öregek). Mi mint felhasználók nem vagyunk tökéletesek. Ha közlik velünk nem sértődünk meg. A modik sem azok, ők se sértődjenek meg ezen. Azt, hogy egy modi döntése megváltoztathatatlan és végleges nem értem. Hiába vágja az arcomba bárki, hogy itt nincs demokrácia. Oksa ne legyen, de despotának sem kell lenni.

    Nem kell a hszt offba tenni. Egyrészt itt barátok között vagy és a modik is. Még akkor is ha nem egy a véleményünk (vagy meg akarnak enni mint Pompi az imént :DDD ). Illetve azért sem kell, mert ebben a társaságban mindenkit érint ez a dolog.

    Azt, hogy időt szántál ránk/rám ezze a hsz-l külön meg kell köszönöm.
    Köszönöm a totyik lakók és magam nevében, hogy időt szántál ránk. ;)

    Pompi: írd oda, hogy szerinted fars a véleményem. Ugyanis ez a tény nem bizonyitott. ;)
    Az meg ne legyen vita, vagy probléma tárgya, hogy egy baráti off totyikban miről beszélgetünk!
    Mert szerintem ezért van nekünk ez, azért lettünk ide küldve, hogy bármiről kötetlenül eszmét cseréljünk. A magunk egyszerű módján. :K

    [ Szerkesztve ]

    Amd - Radeon - Ryzen

  • Gyuri27

    félisten

    válasz Parci #206 üzenetére

    Örülök a közös nevezőnek.
    De isten igazándiból itt nem a pénzről szólt a vita. Hanem a köbevésett szabályokról és a szerintünk néha tapasztalt rugalmatlanságról. Itt kell majd a szvsz változtani.
    Azt, hogy mi módon még nem tudom. Nagy vonalakban arra jutottam, hogy az 1000+ naposaknak és modiknak kellene valami féle fórum ahol meg lehetne vitatni merre, hogyan.
    Jó hétvégét. :K

    Amd - Radeon - Ryzen

Új hozzászólás Aktív témák