Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fsb1000

    nagyúr

    Kaptam kis segítséget és sikerült az i7-860-al elérni a 3,5Ghz-es "alapfeszes" stabil értéket.
    Az segített, hogy magas szorzónál (21x) a VID felment 1.12V-ra illetve állítgatni kellett PLL-en PCH-n, a QPI/VTT meg kicsit visszavenni a normál tartományba.

    Eddig OK, de most van egy alacsony BCLK-m.... és a RAM kisebb kisebb órajelen megy mint eddig.
    A QPI link szorzó 36x
    Az uncore szorzó 18x

    Az a kérdés, hogy a RAM szorzó mire állítható?
    Eredetileg (alaplap szerint) 8x, de alacsony BCLK-val menne 10x vagy akár 12x-en is.

    "Szabály"-ként több helyen leírják, hogy a QPI freki legyen duplája a uncornak és az uncore legyen duplája a RAM frekinek.
    Azaz az uncore szorzó legyen duplája a RAM szorzónak. Elvileg nálam 9x vagy kisebb lehetne.

    Ennek ellenére felraktam 10x-re a RAM szorzót (cpu-z ezt 2:10-nek jelzi, Tweaker 5x-nek) és nem tapasztaltam semilyen hibát vagy melegedést.
    Félre értelmezem ezt a "szabályt", vagy RAM frekin nem az általánosan használt, RAM-on feltüntettett frekvenciát kell érteni, hanem a memóriabusz frekijét?

    Szerintem az utóbbi, és igy nem az alaplapi 10x-et kell az uncore szorzóhoz hasonlítani, hanem csak a felét, amit a cpu-z kijelez.

Új hozzászólás Aktív témák