Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baryka007

    őstag

    válasz Benhill #19877 üzenetére

    Pont most lőttem be a 4133mhz es profilom, próbáld meg ezeket az időket bemásolni a tiédbe. Ezekkel jónak kell lennie a 4100 as profilodnak :K




    Ha a cinebenchet ezzel a "hibás" ram profillal tesztelted, akkor simán lehet fagyás attól is.
    Nincs semmi varázslat az én beállításommal... HyperThreadinget - Disabledre küldtem... És onnantól kezdve ugyan azon a feszültségen 200mhz el bírt a CPU feljebb menni. Ami játékokban rendesen profitált. Nem mellesleg a HT OFF miatt, lejjebb kúsztak a hőfokok vagy 10°C ot is, terhelés alatt.

    Az LLC-t mindig úgy állítom, hogy a Vcore ami be lett állítva a BIOS-ban, azt full terhelésen is tartsa meg, vagy picivel adjon rá!
    Ez akkor jó, ha AllCore minden magod ugyan azon az órajelen fut!

    Ha a tuningod olyan, hogy pl egy mag 200-300mhz el magasabb mint a többi, de terhelésnél az is annyi lesz mint a társai órajele. Akkor érdemes úgy belőni, hogy 1 szálas teljesítménynél meglegyen a kraft annak a magnak, jól fölé lövöd a Vcore-t a biosban, az LLC-t meg majdnem legalulra teszed, így vissza droppol arra a szintre, amennyi a többi magnak kell az AllCore terhelésnél... Például:

    1 magod 5,5ghz, de allcore terhelésnél csak 5,2...

    Akkor beadsz pl egy 1,42v Vcore-t LLC1 el...
    Egyszálas teljesítménynél 1 magod 5,5ghz lesz, a többi 5,2...
    De többszálas terhelésnél, az összes magod 5,2ghz lesz, az az egy is! Ezért nyugodtan droppolhat a Vcore 1,42v ról ---> 1,33v ra például.


Új hozzászólás Aktív témák