Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Achill3uS

    veterán

    válasz westlake #511 üzenetére

    elméletben igazad lenne de szerintem átlagosan a high core count procik (7920X-tol felfele) még jobban mennek mint a low core count skylake-x-ek. csak úgy mint az amdnél a thredripper esetében, a legjobb magok kerülnek rá és a gyengébbekből lesz sima ryzen. nyilván az intelnél monolitikus die-rol beszélünk de attol még a silicon minőségével lehet játszani...
    az is ezt a teóriát támasztja alá, hogy ha nincs hütési korlát ln2-vel nincs különbség köztük, elég megnézni a tömegében hwboton az eredmények is ezt mutatják. léggel ez persze a 140W-os prociknál nagyobb elvezetendő hőt jelent de delid nélkül is láttam már jobb 7980X-eket mint az én 7900X-em pedig majdnem 2x annyi mag/szál van benne. erre vonatkozott az "ezek" kijelentésem. csak a hőátadás szab határt a skylake-x-nek és az adott példány silicon minősége, nem számit hány magos. a tapasztalat ezt mutatja.

    az alapfeszes tuning már egy ideje problematikus mivel nincs pontos meghatározott alapfesz csak egy adott tól-ig érték. a vidje pedig minden procinak más és más megint csak a silicon minőségtől függően.

    [ Szerkesztve ]

    "De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

Új hozzászólás Aktív témák