Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Carasc0

    őstag

    Sziasztok!

    Életemben most írok először HEDT topicba. A nevemre kattintva olvasható a konfigom. Nem mai csirke, de komolyabb bajom nincs vele. Régebben mindig 1-2 évente fejlesztgettem a gépem, viszont a jelenlegi konfigom mint platform már 5 éves. Eleinte 7700k-ra épülő platformot akartam gondolván, hogy ez is jó lesz még 5-6 évig. Olvastam hogy a Xeon és a HEDT világa még egy emelettel feljebb van. Igaz nem játékra találták ki, hanem munkára, azaz fő erénye a teljesítmény.

    Azon gondolkodtam hogy felköltöltöznék erre a HEDT emeletre mondván:

    - Gépen alig játszom, van PS4 PRO-m!
    - A gép leginkább már munkagép: Leginkább irodai munkák, de akadnak számolásigényes feladatok is. Viszont
    lennének újabb célok is mint pl. Multi-virtuális gépek használata. Szeretnék megtanulni Sony Vegas Pro-val bütykölni meg amihez kedvem van.
    - Tényleg hosszútávra gondolkodok, és ahogy látom a HEDT egész értékálló. Mert ha netántán lejár az idejük, akkor még mindig ér valamit, nem úgy mint a common desktop világa. Remélem jól gondolom ezt.

    A gép építést 1151 vonalon elkezdtem, de félbehagytam. Viszont vannak alkatrészek amiket esetleg inkább egy 2066-ban használnék. Íme:

    Ház: Cooler Master 690 II window (6 éves már de imádom és mindig egyben van)
    Táp: EVGA 750W NOVA3 Gold
    CPU hűtő: Noctua NH-D15
    RAM: G.Skill (Sajnos Dual channel csak)
    HDD és a SSD is van

    Tehát már csak egy alaplap és a CPU kéne!

    Alaplap: Tanácstalan vagyok. Tuning iszonyat minimálisan, gyakorlatilag elhanyagolható. Delid meg ilyesmi nem játszik. Nekem az alapteljesítmény is bőven elengedő. Asus párti vagyok. 100e Ft-ot nem tudok rászánni. Valami olcsóféle kellene.

    CPU: Nagyon ragaszkodnék egy I9-7900X-hez.

    Véleményeket és segítséget kérnék. :R Érdemes tehát váltanom?

    Gondolom hülye kérdés, hogy egy i7 2600 non-k CPU után egy i9 7900X mennyit dobna a lanton.
    Ja és Windows 7 szigorúan. Az gondot jelent 2066 platformon? Divereket találtam szóval elvileg nem! :R

    Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Új hozzászólás Aktív témák