Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Gabesz-

    senior tag

    válasz -Gabesz- #1538 üzenetére

    Felraktam ezt az új mikrokódos tuning biost. Szokás szerint pendrive-ról, BIOS-osban olvastattam be. Egyenlőre mindent visszaraktam a jól bevált értékekre, de majd tervezem, hogy ránézek tud-e valamiben többet a már amúgy is kihegyezett beállításoknál.

    Mindenesetre most már képes vagyok az új cascade lake-X procik fogadására is. :)

    Bár megmondom őszintén, ettől az utólagosan (delid+custom ihs) jól megcsinált 7900x-től nehezen válnék meg, mert mivel nem dolgoztatom a gépet, nincs igazán szükségem sok magra/szálra. De ha váltanék, akkor meg már csak több magosra lenne célszerű, de viszont úgy meg valószínűleg órajel hátrányba kerülnék, mert azért 5Ghz all core még több maggal nehezebben jön össze, mint 10-el.
    Jelenleg Ht nélkül hajtom 5,2Ghz-en és nagyon harap. :D Mondjuk 12-14-18 mag birtokában is valószínűleg magasabb órajelen és Ht nélkül hajtanám. Így azért elérhető +2-300mhz ugyanolyan melegedéssel, mint Ht-val. Szóval az 5gHz nagy valószínűséggel meg lenne mindenképpen magszámtól függetlenül. 18 mag 5Ghz-en Ht-nélkül is elég erőteljes jelenség lenne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák