Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shkiz0

    nagyúr

    válasz schawo #3090 üzenetére

    Dehogy akarok, nem vagyok én Seszták, sem Mészáros Lőrinc. ;]
    A lényeg, hogy 2 PCIe van a lapomon, lásd:

    Na már most mind a kettő x16-ot tud viszont van egy olyan kikötés, hogy ha M2 SSD van használva, akkor az alsó nem tud menni csak x4 üzemmódban.
    Miközben e sorokat írtam megnéztem a Z170 K4 meg a Z370 K6 manualját, és ahogy nézem én emlékeztem rosszul, M2-től függetlenül, a lenti slot csak x4-es módban képes működni, függetlenül attól hogy van e M2 vagy sem.
    Ez azért baj, mert láthatod a felső slotot amit az emberek 80%-a használ az takarja az egyetlen szál M2 slotot. Ez pedig azért gond, mert még alapból is melegszik mint állat az M2 mert ez még "mezitlábas edisün" semmi hűtés nincs az SM951-en, plusz a VGA (ami szintén ontja a meleget magából mert le van szabályozva, hogy meg lehessen maradni mellette) takarja és így akár 70-80 fokig is képes elmenni játék alatt.
    Erre lenne megoldás ha a VGA-t letenném a lentibe, de akkor az a x16 helyett csak x4 lenne, ami jelentős teljesítményvesztést okozna. Az R9 380-am volt lent egy darabig próba kép, és már ott is éreztem, hogy lassabb úgy, pedig az nem egy csúcs kártya. A vega meg biztos, hogy nem díjazná az x4-et.
    Az új lapokon (pl a K6 Fatalityn is) 2db M2 slot van, így tudok variálni, hova rakjam.

    Mondjuk nem hibáztathatom az Asrockot sem, anno mikor ezek a lapok kijöttek, akkor kezdtek szállingózni az M2 SSD-k amik elérhető áron voltak.
    Még szerintem manapság is sokan a sima Sata3-as 2.5"-os SSD-t veszik, mert a mindennapokra szerintem az egyszerű felhasználó semmit sem érez az M2 nyújtotta előnyökből.

    Helyén így mutat.
    Próbáltam rá eszkábálni hűtést, de max dizájn elemnek jó, 1 fokot sem hűlt tőle :D (pucéron így néz ki ugye)
    Viszont megtámogatva egy ventivel, már hoz pár fokot, és hamarabb hűl ha megszűnik a terhelés, és 2-3 fokot nyerek így mint ha nem lenne és úgy érné a légáramlat.

    [ Szerkesztve ]

    Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

Új hozzászólás Aktív témák