Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bile Demon

    őstag

    válasz Szinyák #30040 üzenetére

    Amikor a 4790K-t vettem + hozzá az Asus Z97PRO-t, akkor nekem is voltak elindulási problémák.

    1. áramtalanitás után bekapcsolva mindig volt elindul leáll és elindul, és csak aztán kezdi el tölteni a windowst
    2. amikor az egyik USB portra rá volt kötve a Dell monitorom USB HUB-ja, akkor soha nem indult el feketeség és fagyhalál.
    3. napi első bekapcsolás után bizonyos USB portok nem működtek. Ezt később megvizsgáltam, és az Asmedia chipes USB 3.0 portok a napi első hidegindítás után meg sem jelentek az eszközkezelőben, a hozzájuk csatlakoztatott eszközök nem működtek.
    4. próbáltam USB drivert frissíteni, vagy a windows félét használni. az volt közös a dologban, hogy ugyanúgy nem detektálódott az USB vezérlő az első bekapcsoláskor.
    5. próbából feltettem egy szűz Windows 8.1-et (előtte 7 volt), csak annyi változott, hogy a rendszer sem jött be az első bootoláskor. már (szerencsére) nem emlékszem, hogy shutdown volt vagy csak megfagyott fekete képernyővel.
    A win8.1 hibernálásból indul és azért dobja el magát, mert leállítás előtt ott volt az USB vezérlő, lehibernálta a rendszert, és első bootoláskor nincs ott és szétfagy tőle a rendszer. Teszteltem. Melegen pár perc után bekapcsolva simán elindul, de ha éjszakára állítottam le, akkor nem szokott elindulni reggel.
    6. második boot és az az utániaknál már megjelent az USB vezérlő és működött rendesen.

    Kiszedtem mindent a gépből ami nem szükséges, letiltottam a nem használt eszközöket. RAM-ot cserélgettem egy másik géppel. Másik tápot próbáltam (FSP, ZALMAN, SEASONIC). VGA ki IGMP be. Boot drive csere. stb.

    Utána berendeltem egy Asrock Z97 lapot. Amit még azelőtt visszamondtam, hogy a boltosok másnap reggel visszaigazolták volna.
    Megrendelés után olvastam, hogy:
    Az első indítás sokszor nem sikeres... oka:
    Van egy kis fesz. stabilizátor a déli híd környékén, és az első indulásnál (a konnektorba bedugás / táp felkapcsolás után) az felforrósodik, mert túlterhelődik.
    Indulásnál nagyobb az áram a szokásosnál, leterhelődik lecsökken a fesz, az áram emiatt még jobban megnő stb. Nem indul el a rákötött cucc csak nyeli az áramot. Tervezési hiba.
    Nem egyedi, volt róla egy egész fórum, ami két csoportra oszlik:
    1. a legtöbbeket nem érdekli, mert max akkor áramtalanítják a gépet, ha áramszünet van. használják ahogy kell és tojnak bele.
    2. akik már cseréltették, akár többször is, legtöbbször az új lapnál is ez volt a gond, nem azonnal, hanem pár hét után kezdi.
    Aki ez után se adta fel. Egyikük hónapokig szívott és cseréltette a lapot de továbbra is rossz volt, együtt tudtam vele érezni. Írta, hogy neki bejött az MSI és azzal nincs ilyen gond, és más sem.
    (A mostani lapom nekem is azért lett az, ami.)

    Bruhe

Új hozzászólás Aktív témák