Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz DigitXT #15568 üzenetére

    fejből mondom: alappálya, alapverseny, (semmi mod sem kell hozzá), legyen egy pl. ferrari. config ikon indít: 1920*1080, 32 bit, vsynk ki, élsim ki. játék: motorháztető nézet, tükör (virtuális!) , csapadék 100%, du 13 óra, állórajt. ellenfelek száma utolsó nem piros, azaz 23. videóbeáll. általános teljes, ezen belül változtatás, lesz feljebb és lejjebb állítás is): árnyék erős, árnyék minősége közepes, a többit mindent a lehető maximumra húzni. (általános teljeshez képest több minden feljebb húzható, de az árnyékokat arra, amire mondtam. hosszú, hgoy miért, különben valszeg bugos). verersenyhétvége, barcelona, rögtön a versenyre, így berak utolsónak. space -> felvezető kör kihagy. lámpa, tükör bekapcs. bekapcs. figyelendő fps-k: a garázsból a verseny gomot megnyomva, amikor az autókkal szemben halad a kamera; a 2 legfontosabb: min fps rajt pillanata és az első kanyarban lévő min fps. több 100* mértem az etalon pontomat, ezért megy fejből. remélem semmit nem hagytam ki. de a tükör, eső, lámpa, pontos idő, árnyék beállítás. ezek drasztikusan csökkentik az fps-t. és fura módon az évek alatt erősödő vga-k nem voltak ezekere a beállítás-komponensekre javító hatással, (még az árnyékra sem!), kizárólag a proci órajele.

    rajtnál, az indulás pillanatában, utolsó helyről kb. ez kell legyen: 3.6 ghz 26-28 fps. 4 ghz 30-32, 4.3ghz 33-35

    a qx is csak 3.6-on ment linxstabilan, 70+ (73-75?) fokon. 3-8-on is tudtam hibátlanul futatni még, de az már csak komoly szobalégkondizással ment.
    a 4.2 ghz-hez llc-s 1.55v-ra volt szükség, és csak 3dmark idejére, de az is befűtötte 78 fokra.

    tehát a csere mindent egybevéve, egyértelműen jó döntés volt, még így is.

    most ugyanazt a 3.6ghz-et olcsóbban, és 60-62 fokon, (10 fokkal hűvösebben), elérem...
    csak az bosszant, hgoy a komponensek külön nem ezt tudják, hanem jóval többet. a ram vígan megy 1.8v-on 1200cl5-ön, (nálam 1226 a vége), a lapban awolf ment 600-as fsb-t is ezekkel a ramokkal, ugye a qx york is volt benne 494 fsb-vel, és a mostani procim meg ment máshol 4.5! ghz-en linxstabilan load 1.32v-on....
    most meg 3950 fölött még bebootolni sem tudok, akármilyen fesszel sem....

    ezeket a dolgokat nem igazán tudom logikusan összerakni....
    hacsak nem pont az összerakás pillanata környékén gyengült valami.
    vaalki mondott még 1 okosat: nem volt-e koszos a proci alja, és így nem tud rendesen áramot kapni. és ezért van a random hibázás is. de a 3.6-hoz még pont elég 1.23v körül neki. csak utána nem. vagy mittomén.

    de a tálázatokat is eltettem, ez már így marad. 1 hete alig dolgoztam, csak gyűlik a meló, meg nő a linkségfokom, és a feladatlan csekkhalom, mosatlan ruha, feltöröletlen por, szakállam, stb.... - zombieland..... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák