Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    Topikgazda

    Na én végeztem az EIV-el, záróvizsga 3-as gyakorlatilag tanulás nélkül (tanulással talán 4-ig tudtam volna feltornászni), szakdolgozat és védés 5, átlag 4. A többi tárgynál sok az 5-ös, van néhány 3 előző félévből, szóval a kumulált átlag talán 4.5 felett van, ha ez számít valahol. Nagyjából ennyi. Így utólag jobb lett volna tanulni a záróvizsgára, és akkor jobbak lennének az esélyeim egy kibermester felvételin, ha megyek rá néhány év múlva.

    Maguk a tárgyak a második félévben jobbak voltak, mint az elsőben szerintem. Jogi szempontból bár rühelltem azt a tárgyat az összefüggéstelen előadás és a rossz diák miatt, azért az EUs jogszabályi környezet meg a magyar implementációjának bemutatása elég sokat adott. A stratégiás tárgy is hiánypótló volt, tudom majd használni önkormányzatnál. Volt kommunikáció és válságkezelés is, ami végülis hasznos, de nem életbevágó, ha van a cégnél erre ember. Azért az alapelvek újdonságot jelentettek azzal kapcsolatban. Én eddig inkább a tényközlést tartottam fontosnak, de nagyon nem mindegy, hogy mit hogyan mondunk, mert az emberek ilyen kis érzékenyek, és érzelmi alapon ítélnek meg helyzeteket. Az incidensmenedzsment és biztonsági tesztelés kimondottan hasznos tárgyak, az utóbbiból én viszont hiányoltam a gyakorlatot. Az IR és hálózatbiztonság folytatódott előző félévből, az alap, hogy kell. Ezek azért már jobban hozzá tartoznak a gyakorlathoz, mint az előző félév tárgyai.

    Amit én hiányoltam a képzésből, hogy nincs olyan átfogó tárgy, ami az összeset alkalmazná lépésről lépésre néhány szervezet példáján, hogy legyen valami átfogó képünk a munkafolyamatról. Pl politika -> stratégia -> IBSZ írása: kockázatelemzés -> védelmi intézkedések választása -> konkrét eszközök választása -> eszközök beállítása -> incidens kezelésre felkészülés -> incidens kezelése, stb. Kicsit a záróvizsgára való közös felkészülés volt hiánypótló ilyen szempontból, de jó lett volna, ha ez egy tárgy keretében megy. Majd gondolom a munka során élesben lesz időm gyakorolni ezeket eleget.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák