Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz Solar Eclips #190 üzenetére

    Tök másképp állunk a kérdéshez :

    Itt nem feltétlenül NAS-al kell számolni, hanem külső merevlemezekkel, amik katalogizálva, szükség esetén a gépre csatlakoztathatóak pillanatok alatt.

    Visszatérve az alapvető kérdéshez, a havi 12 eur / TB (ami tényleg nagyon kedvező) évi 55000ft (mai árfolyamon, 16ft kerekítéssel), ami egy 6TB-os HDD ára, és marad 5000ft. Itt ha egy év után nézzük a mérleget (ismét !) valamiért nem tudsz fizetni, akkor van egy 6TB-os HDD és az adataid. A felhő esetén meg semmid. Se HDD, se adat.
    Nem azt mondom, hogy a felhő rossz, mert nagyon nem! Csak azt MELLETTE és nem helyette kell csinálni!

    Szintén 1997 óta netezek, 1998 ősze óta van saját netem , és bizony rengetegszer előfordult, hogy percekre, órákra, napokra, sőt 1-2 hétre sem volt net. (pár éve jártam úgy, hogy egy szűrőt fordítva raktak be. mint kiderült. A Szolgáltatónak jelezve a hibát 4 nap múlva péntek délelőtt 10 és 12 között tudtak szerelőt küldeni, ha nem fogadom el, 6-7 nap extra várakozás, mert nincs elég ember. Itt MO-n sajnos ez a norma :( nyilván az ember vegyen ki egy szabadnapot erre, na most teljesen mindegy, hogy akart-e vagy sem).

    A Másik, hogy rengeteget streamelt tartalommal (főleg YT) jártam úgy, hogy egyik nap még elérhető a másikon már nem. Volt olyan channel ami úgy tűnt el (törölte magát? Más törölte?) hogy 40-60-80 videóval tűnt el egyik napról a másikra. Tőlem függetlenül nem férek hozzá valamihez, amihez korábban igen. Vagy ha ez sincs, csak elmegy a net mondjuk 2 napra ... nem jó.
    Ami csak felhőben van - legyen az bármi - afelett csak addig van hozzáférésed míg egy harmadik fél is akarja.

    A másik, hogy teljesen más felhőben tárolni olyan mass data ami nem kell mindennap, talán 2-3 évente egyszer (vagy sosem?) lesz szüksége az embernek, mint helyben. Persze ez nem öröm sehogy sem.

    De te dolgod, hogy hogy csinálod, nekem mindenesetre egy ilyen 32TB-os lemez jó hír, mert simán előfordulhat, hogy 2-3 év múlva a gépem része lesz (vagy külső HDD-ként vagy belsőként is akár). :)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák