Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • apuc

    őstag

    válasz TOZ #10493 üzenetére

    Ezeket majdnem mind lehet neten/netről nézni.

    A TV nem sátán, a TV-műsor a rengeteg ratyi reklám miatt lett tőlünk OFF-olva, meg a nagy TV-nk nagy helyet is foglalt a kis lakásból.

    Azóta érdekes módon ha szülinapja lesz a nagyfiamnak nem a 30 ezres falon is mászó autó kell neki hanem jobban örül egy szép könyvnek vagy lego-nak, esettleg egy Gazdálkodj Okosan-nak- vajh miért?

  • lapa

    veterán

    válasz TOZ #10493 üzenetére

    illúzióim nincsenek, csak félelmeim. egyértelmű, hogy legfeljebb csökkentésről lehet szó, kirekeszteni nem lehet őt. egyébként a királyi tévé esetleg jöhet majd, csak onnan már nagyon nehéz lenne kimagyarázni gazdasszonynak, hogy királyi van, rtl klub-tv2-t meg nem sikerül beállítani... nekem még van pár évem talán, gondolom hamarabb kattan majd rá valami internetes csatornára, mint a tévére.

    a tévé szerintem sátán, mert alapvetőnek és magától értetődőnek állítja be a fogyasztást. érted milyen rendszer már az, amelyiknek a célja minden rendelkezésre álló eszközzel lekötni az ember figyelmét, amíg a polgár jenő hivatal által meghatározott idő le nem jár a következő reklámig? ebből beláthatóan valami egészen erőltetett dolog jön ki, hiszen nem lehet 0-24 minőséget adni. és akkor jön csak a neheze, maga a reklám, a cél.

    konyítok némiképp a marketinghez, és bár tudtam egyet s mást róla elborzasztott az a precíziós mechanika, amivel ezeket összerakják. míg végig nem ültem az összes kapcsolódó tárgyat még úgy gondoltam tudatosan lehet ignorálni, pláne ha tudod miket kell felismerni. csakhogy ücsörgés közben végülis elmesélték, hogy szart se tudsz tenni ellene. "monkey see monkey do", a tudatod legmélyében mozgatják a zsinórokat. gondoljatok bele, hogy az orvostudomány vagy akár az autóipar milyen teljesítményekre képes. nos, legalább ugyanilyen szinten van a tudatbefolyásolás is.

    persze ez mind csak hab a tortán, ha a szülő élből Kothlert ad a kezébe, amint elbírja a könyvet. viccelek csak.

    hagyjuk inkább, bocsánat a sok off miatt különbenis.

    #10499: naponta kétszer esetleg? jókor, jó helyen?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák