Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gondwana

    addikt

    válasz Chaser #22926 üzenetére

    Én a T60-ra az XP-t kikapcsolt AHCI-val toltam fel, majd amikor a driverek java fenn volt, az iastorakármi driver folderében volt egy CMD, azt lefuttattam, restart, ekkor aktiváltam BIOSban az AHCI-t, és a következő bootnál felrakta a SATA kontrollert újból, magától. (Úgy tudom, csak a W7 háklis rá, hogy ahogy telepítéskor áll az AHCI, alapvetően úgy is marad mindörökké).
    TRIM: Intel SSD toolbox időnként lefuttatva, olyankor megcsinálta a kinullázófájlokat (azt nem sikerült megtudnom az SSD topikból sem, hogy csupa 0, vagy csupa 1 bitet kell-e a törölt blokkokba irkálnom, azaz a flash-írási művelet első lépésében az egészet csupa 1-re, vagy csupa 0-ra állítja-e, majd irkálja bele az új tartalmat - bár lehet, hogy itt csak kiosztja az obsolete cimkéket a blokkoknak)

    Szerk.: Az Ati firmware az most akkor hol is lakik? Melyik BIOS-ban? Mert gondolom, hogy az embedded controllerben (ahol pl. a venti fordulatszámok, vagy az én legújabb trippem, a fényerő-lépések laknak) biztosan nincs!

    [ Szerkesztve ]

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Új hozzászólás Aktív témák