Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Magnat

    veterán

    Hi,

    írtam nem olyan régen, h van nálam egy betegeskedő nx6125, ezzel kapcsolatban kérnék vmi tanácsot. Az történt, h kifingott a vincsije, aztán végül egy másik gépben sikerült lekapni róla a lényegesebb adatokat, de teljesen furcsán viselkedik, mert lehet partícionálni, és a formázás is csak akkor akad el, amikor a file systemet létre akarja hozni format utánór. Szal úgy tűnik, h a vincsi kuka. Csakhogy ami sokkal aggasztóbb, h úgy tűnik, más gond is van: betettem egy másik vincsit és sajnos azzal is azt csinálja, amit az eredetivel, h master módban nem hajlandó felismerni, csak áll a nagy feketeség és bal felül villog a cursor. Slave módban felismeri telepítéskor a win, lehet is telepíteni rá, de rebootkor elakad a dolog, mivel valszeg nem bios szinten ismeri fel slave módban, hanem a win. Ami érdekes, h amikor elkezdtem a gépet vizsgálgatni, akkor még simán elindult a telepítő master hdd-vel is, csak a partíciót akkor még nem akartam formázni, mert nem volt lementve. Szal olyan, mintha a kifingott hdd után most vmi más is elromlott volna. A biosban csak a boot sorrendet állítottam el, de már csináltam egy load defaultot is, semmi változás. Lehet, h szinte egy időben több dolog is elromlott? Vagy az egyik alkatrész rontotta el a másikat, csak amikor először bekapcsoltam, akkor éppen működött? Esetleg találkozott már vki ilyennel?

    ̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

Új hozzászólás Aktív témák