Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fifi

    őstag

    válasz #33802016 #29336 üzenetére

    A gyerek kiadásait úgyis a szülő fedezi, minek ahhoz saját bankszámla mindenféle költségekkel?

    Bankszámláról volt szó, a megtakarítás más!

    Pl. a 16 éves lányom diákmunkával keresett bére is az én bankszámlámra érkezik. Amint megjön megkérdem tőle hova transzferáljam. Ő pedig maga eldönti, hogy milyen távon nincs szüksége rá így kerül a Revolut <18 kártyájára, MÁK értékpapírszámlájára vagy a saját Cetelem takarékomra, MÁK értékpapírszámlára, melyről külön vezetem az pénzének változásait egy primitív excel táblában.
    Őt még tőzsdével nem terhelem. :B

    Nálunk így megy és a DadBank minden hónapban e-mailben elküldi a kimutatást a gyermek e-mail címére a bevételeiről, kiadásairól és hozamairól. ;)

    Az egyetemista fiamnak természetesen van saját bankszámlája már, de az kellett is az ösztöndíj, diákhitel érkeztetéséhez.

    Szerk:
    #29337 sifarr: Ezt írtam:
    " .. amikor már saját nevén lévő bankszámlát muszáj nyitnia (egyetem, kirepül a családi fészekből és dolgozik)"

    [ Szerkesztve ]

  • Fifi

    őstag

    válasz #33802016 #29336 üzenetére

    Most látom még beleszerkesztettél:
    " ... Revolut Junior pont nem jó sok mindenre. 18 év alatt mehet pl külföldre is, ott meg elég korlátosan vagy drágábban tudná használni."

    És használjon ezért egy magyar bankszámlát annak kártyájával és devizaváltási árfolyamával? Vagy legyen saját devizaszámlája is (nem tudom kiskorúnak lehet-e)?

    Ez már rettentő off:
    Bevallom a lányom Apple Wallet-ben a saját Revolut<18 kártyáján túl a feleségem Curve kártyája is fel van véve, mely mögött olyan kártya van éppen, ami a lányom tartózkodási helyének megfelelő devizájú.

Új hozzászólás Aktív témák