Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    válasz X2N #60813 üzenetére

    Ha megengeded, a legnagyobb gond a gépedben az, hogy relatíve kis házba vannak zsúfolva elég kemény méretű hardverek. Emiatt az üres tér kevés, nincs légcsere, megreked a meleg levegő, és ezért magas relatíve a VGA és a CPU hőmérséklet értéke is.

    Ha a házadat szereted, vagy nem véletlenül ezt vetted (megvolt a helye az asztalban, stb.), akkor bármilyen drága és menő is ez a CPU cooler, jobban jársz egy sokkal kisebbel ennél, pl ez, amelyik a gép eleje felől szív, a gép hátára pedig szintén mehet egy 12 centis venti (a legtöbb házban ez már alapból be van készítve), illetve nem tudom, hogy van-e elől venti (mintha látnék ott lent valamit, de nem biztos, a házat meg nem ismertem fel, ezért nem tudom megmondani, gyárilag van-e). A lényeg, hogy ezáltal átfúvasd a friss levegőt a rendszeren, meglepődsz majd a kisebb méret ellenére mennyivel jobbak lesznek az értékek, a táp és a VGA pedig jó helyen van ott, ahol most van.
    Ekkora CPU coolerrel még 30 fokosnak sem szabadna lennie tuning nélkül a CPU-nak idle alatt - persze nyilván ez ventifüggő is, de akkor is.

    Ha ez a cooler tetszik ennyire, akkor viszont érdemes esetleg elgondolkodni egy újabb házon.
    Elég komoly hardverek vannak itt ahhoz, hogy megérdemeljenek egy kicsit nagyobb kuckót, meg is fogják hálálni, és szerelni is jobban tudod majd.
    Nekem pl. Zalman Z9 Neo van, nincs 20e magyar forint, elképesztő tágas belül, ráadásul gyárilag 5 venti van benne itt van a PH-s teszt róla.
    De csak itt ebben a topikban nagyon sok, nagyon klassz házról látsz képet (és érdemes a léghűtéses rendszerek ventillátor elhelyezési tendenciáit is megnézni).

    Az a VGA rögzítés az tényleg kell, vagy Te vagy nyugodtabb tőle?

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák