Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    vegre elkeszult a masina frissitese :) grafikai munkaallomas, es itthoni szerver vegulis. a benne lako dolgok:

    core i7 4770 [zalman cnps10x performa] msi h67m-g43 [intel h87, uatx] 16g crucial vlp ddr3-1600 [2x8g, cl9, 1.35v] msi r9 270x gaming 2g [1080/5600 Mhz] dell u2713hm [27 col, 2560x1440] samsung 840evo 250g ssd [sata6] wd red 3tb [sata6] asus dvdrw [sata, 20x] fractal design define r4 [2x be quiet sw2 140 + be quiet straight power e9 580w]

    a kozeppontban a csendesseg volt es a relativ alacsony idle fogyasztas, minden alkatreszt ez alapjan valogattam, perpill a leghangosabb alkatresz a wd red 3tb. eredetileg vmi kisebb konfigot akartam, de a korabbi alkatreszekkel valo kompatibiltas miatt es az attol valo felelelem, hogy vmi besul benne az apro meret miatt (korabban probalkoztam mini erogeppel), maradtam a standard atx define haznal.

    idle fogyasztas 37w, max 274 wattot mertem (furmark + prime95). a fordulatokat ugy lottem be, hogy megbirkozzon egy erosebb asztali procival, es egy max 200 wattos kartyaval (nem jatszani kell, csak az opencl miatt - efelett szvsz nagyon nehez halkan meghuteni):

    * prociventi egy scythe slip stream 600as fordulaton, 80 fok felett porog csak gyorsabban. gyk ezt sose eri el, inkabb csak minden eshetosegre tartottam meg. talan lehetne kicsit halkabb, de a hangcsillapitott hazbol nem hallatszik ki. eredetileg semipassziv megoldason gondolkodtam, de maradtam az alacsony fordulatu ventinel.

    * msi r9 270x a legcsendesebb a piacon, 1000es fordulat idle, 1200 felett meg nem lattam. nem is remeltem, hogy gyari megoldas lehet ilyen csendes.

    * a fractal ventik nekem hangosak voltak 5vrol, be quiet sw2 ventikre csereltem. a motorhang osszehasonlithatatlanul kellemesebb, igaz tul nagy legnyomast se tud, de 7von is halkabb. silentpcreviews tesztben valasztottam ki a szamomra legkellemesebb hangszint.

    * a wd red 3tb szinten egesz jo, nem razza a hazat, mint a korabbi 2tbos samsung. a fejhang is moderaltabb. ettol fuggetlenul, meg mindig o a leghangosabb az egesz konfigban.

    * be quiet tap - terhelve is szinte hangtalan, a reviewk alapjan 500w kornyeken lesz nemi hangja, addig konstans.

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák