Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz SchumiBácsi #62834 üzenetére

    Megfontoltam a LED-re váltást egy ilyen megoldással, de eltántorodtam tőle miután kiszereltem a 1521lumenes égőt és a teste foghatatlanul meleg, több mint 70fokos volt. A kompakt csavart ettől jóval hűvösebb - kevesebb mint 55fok ugyanott mérve.

    Ezt így nincs értelme összehasonlítani, mert a LED-lámpák oldala (ebben a kategóriában) műanyaggal bevont fém hűtőfelület, ahol még a műanyag is speciális, vagyis jobban vezeti a hőt egy szokásos anyagnál. "Thermal contact" néven is fut a marketingben.

    Ennek épp az a dolga, hogy a 14 W teljesítmény által termelt hőt minél hatékonyabban kivezesse, környezetnek átadja, belsejében a LED-et minél alacsonyabb hőfokon tartsa.

    A 32 W-os kompakt a hő nagy részét a csövön adja le, ami viszont még forróbb lesz, de az jobban is bírja. Meg nyilván van hővezetés, sugárzás is, az elektronika is fűt valamennyit, de azon a részén érthető, ha nem melegszik fel annyira.

    A LED, ha forró is, itt abban lehet bízni, hogy ha már Philips, remélhetőleg ad magára annyit, hogy legalább tovább tartson, mint kevésbé neves társai. De ez tényleg csak remény és nem naivitás, hiszen bármi elromolhat, örök életre nyilván a Philips sem tervez.

    Pláne, miután találkoztam már olyan 50 collos, nem is olcsó Philips LCD-vel, aminek a háttérvilágítása primitívebben volt megoldva, mint a Vestel-kijelzők, ehhez képest korrekt meghajtása. Ha annyit mondok, hogy két LED-sort pofátlanul párhuzamosan kötöttek, egy közös driverrel meghajtva, hadd pusztuljon...

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

  • pjen

    félisten

    válasz SchumiBácsi #62834 üzenetére

    Igen a kompakt fénycső fényereje idővel csökken.A led fényforrás fényereje is csökken idővel a műanyag búra öregedése miatt.

Új hozzászólás Aktív témák