Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandiras2

    senior tag

    válasz CPT.Pirk #5893 üzenetére

    PHM mondta: 1mA. Ez rákerülhet kapacitív módon. Akár induktív is lehet, erre nem tudok mit mondani.
    Ha 1mA-nál több, akkor valahol szivárog, és építsd ki rendesen a védőföldet. Vagy új ventillátort. Persze amíg meg van csinálva rendesena föld, addig nem okoz bajt. Nálunk a fürdőszobában 25 év után ment el a földelés. Muter mondta hogy ráz a gép. Rámértem, világított, nem fogdoztam, valszeg csak kapacitív, de azóta hosszabbítóról járatom egy olyan konnektorról ami jó. Majd megcsinálom ha a sok netezéstől ráérek valamikor.

    A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

  • PHM

    addikt

    válasz CPT.Pirk #5893 üzenetére

    A venti házára kapacitív csatolással kerülhetett feszültség.
    Az áramnak elvileg jóval 1 mA alatt kell lennie, hacsak nem
    testzárlatos a venti.
    Földelés ellenőrzése:
    Megméred a feszültséget a hálózati nulla és a vízvezeték közt.
    Ennek elvileg nullának kell lennie.
    (Néha, ha van a közelben RF zajkeltő, a digitális multiméterek megbolondulnak. Ilyenkor a kijelzőn mindenféle számok ugrálnak, értelmezhetetlenül. Ez azért van, mert a vezeték összeszedi az összes RF zajt a környékről, a digit. multiméternek meg olyan nagy a belső ellenállása, hogy ezek a zajok kiakasztják. Ilyen mérésekhez jobb egy kisebb belső ellenállású analóg feszültségmérő.)
    Majd bekötsz mondjuk 1 100 Wos izzót a fázis és a vízvezeték közé.
    Eközben újra megméred a hálózati nulla és a vízvezeték közti feszejt.
    Ha a változás 1 V alatt van, a földérték elfogadható.
    Azt ugye nem kell mondanom, hogy rendkívül óvatosan járj el.
    Mérés közben ne érints semmilyen fémrészt!
    Ha nem vagy biztos a dolgodban, inkább bízd szakemberre,
    a hálózati feszültség érintése ugyanis könnyen halálos lehet.

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Új hozzászólás Aktív témák