Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Reggie0

    félisten

    válasz Reggie0 #34476 üzenetére

    Magyarul ha elmegy az AC, akkor nem suti ki a kondit, hanem hagyja feltoltodni, igy a T2-n aram fog folyni.

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Reggie0 #34476 üzenetére

    Teljesen tévesen értelmezed ezt az egyszerű kis kapcsolást, talán akkor olvasd el a többit is, amikor megcsináltam a szimulációt. Ott vannak a grafikonok is, magáért beszél.

    Amikor kikapcsoljuk az erősítőt, DC még van a pufferben, AC elmegy, relé ekkor elenged, mert a C1-et kisüti a tranzisztor. Pontosan úgy, ahogy először írtam.

    Bekapcsolt erősítőben márpedig "járatva van" a relé, mert ez egy ilyen kapcsolás, nem fogyaszt az sokat.

    Ez általában így szokott működni az erősítőkben, hogy bekapcsolás után késleltetve húz meg egy relé, üzem közben folyamatosan tart, majd kikapcsoláskor minél hamarabb elenged.

    A te elméleted azért nem jó, mert ha bekapcsoláskor akarnál gyorsan meghúzatni egy relét, annak lehet egy olyan természetes késése, tehetetlensége, ami esetleg nem küszöbölhető ki, ezáltal valami reccsenni fog a bekapcsolás pillanatában, a relé pedig csak utána húz be, amikor már késő.

    De a kikapcsolás is zűrös lenne, mert esetleg hamarabb megjelenik egy tranziens és csak utána húz be a relé. Arról nem beszélve, hogy közben az áramkörök merítik a puffert, relé elenged, aztán a végén kapnak még a hangszórók egy kis tranzienst.

    Gondold át ezt jobban, olvasd el rendesen a topikot.

    Talán nem építettél még soha erősítőt, vagy nem tudom miért találsz ki ilyen furcsaságokat, de ez nem így működik.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák